Tikriausiai ne vienam yra pasitaikęs atvejis, kuomet parduotuvėje netyčiniu mostu užkliudėte ir sudaužėte stiklinėje taroje esantį produktą. Esminis klausimas – kaip elgtis tapus tokio atvejo dalyviu?
Visų pirma reikia žinoti, jog jei įvykis yra traktuojamas netyčiniu, subjektui administracinė ar baudžiamoji atsakomybė negresia. Skubėti padengti nuostolius būtinybės tikrai nėra. Toliau bus išdėstomos aplinkybės į kurias reikėtų atsižvelgti, norint išvengti apmokėjimo už sugadintą parduotuvės turtą.
- Patikrinkite, ar prekės buvo išdėstytos tvarkingai. Priešingu atveju, kaltę turi prisiimti pardavėjas ir neturi teisės reikalauti žalos atlyginimo.
- Įsitikinkite ar lentynos atitinka atstumų standartus: 1,4 m – prekybiniam plotui iki 100 m2; 1,6 m – prekybiniam plotui nuo 100 iki 150 m2; 2 m – prekybiniam plotui nuo 150 iki 400 m2; 2,5 m – prekybiniam plotui nuo 400 m2.
- Svarbu pabrėžti, jog kilus ginčui, neprivalote susimokėti už sudaužytą prekę iškart. Tik teismas gali įpareigoti padengti nuostolius parduotuvei.
- Taip pat pasidomėkite ar parduotuvės individualūs nuostatai reikalauja susimokėti už sugadintą prekę. Kai kurios parduotuvės Lietuvoje vadovaujasi principu, jog klientas visada teisus.
Taigi, mokėti apgadintą prekę turite tik tokiu atveju, jeigu ją sugadinote tyčiniu atveju arba buvo įrodyta, jog prekių išdėstymas buvo tvarkingas ir atitinkantis standartus.