Aušrinė Armonaitė svarsto galimybių pasą pristatyti į namus

Naujausios žinios

Ekonomikos ir inovacijų ministerija svarsto variantus, kaip galimybių pasą pristatyti į namus asmenims, kurie nesinaudoja elektronine bankininkyste.

Ministrė Aušrinė Armonaitė tvirtina, kad dėl to kalbama ir su Lietuvos paštu, ir „Perlo“ terminalų operatoriais, tačiau ji pabrėžė, kad šiame procese yra biurokratinių niuansų, susijusių su asmens duomenų tvarkymu.

„Yra svarstomas šitas variantas, tik žiūrime, kaip galėtų būti greičiau, kad neužstrigtų kur nors asmens duomenų biurokratijose, ar kitose girnose“, – LRT radijui antradienį sakė A. Armonaitė.

Pasak jos, Registrų centrui pradėjus keliones po regionus galimybių pasui išduoti, vien pirmadienį išduota apie 3 tūkst. popierinių galimybių paso variantų. Ministrė taip pat pabrėžia, kad yra visi techniniai sprendimai ir dėl dokumento išdavimo vaistinėse.

„Techniniai sprendimai Registrų centre yra rasti, tačiau yra kai kurie Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktai, kurie kažkada turi būti priimti. Mes jų laukiame ir tada galėsime ir vaistinėse startuoti, nes yra gerai išplėtotas vaistinių tinklas“, – sakė A. Armonaitė.

Vertindama Policijos gautus pranešimus apie galimai klastojamus galimybių pasus, A. Armonaitė sako, kad žmonės, perkantys nelegalius dokumentus, visų pirma apgaudinėja patys save.

„Noriu pasakyti, kad tie žmonės, kurie moka pinigus už suklastotus dokumentus, visų pirma, apgaudinėja patys save. Jie sumoka pinigus tam, kad neturėtų apsaugos. Skiepas yra nemokamas, prieinamas, tu pasiskiepiji, turi apsaugą ir galimybių pasą“, – sakė ji.

Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.

Rugpjūčio viduryje buvo skelbta, kad Lietuvoje apytiksliai 1 mln. 400 tūkst. gali išsiimti galimybių pasą, elektroniniu būdu jį tuo metu buvo išsiėmę 845 tūkst. žmonių.

Nuo pirmadienio Registrų centras pradėjo keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams įgyti galimybių pasą.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 609 tūkst. 113 žmonių, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 435 tūkst. 587.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e