Dėl koronoviruso pesimistinės prognozės: šią savaitę užsikrėtusiųjų masiškai daugės, pikas bus pasiektas greitai, būkite atsargus

Naujausios žinios

Nors užsikrėtusiųjų koronaviruso (COVID-19) infekcija skaičius pastarosiomis dienomis mažėjo, susirgimų piko mes dar nepasiekėme. Tuo įsitikinusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus atstovė gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė, kurios teigimu, tik praėjus kelioms dienoms po ilgojo savaitgalio pamatysime, ar situacija yra gerėjanti.

Ar šventinio savaitgalio eismo ribojimai iš tiesų padėjo pristabdyti viruso plitimą ir egzaminą išlaikėme? Ar jau galima ramiau atsikvėpti ir švelninti karantino sąlygas? Į šiuos klausimus epidemiologė antradienį ryte atsakė LRT radijuje.

„Manau, kad reikėtų pralaukti dar apie savaitę, nes turėjome ilgąjį šventinį savaitgalį ir būtent tas mūsų elgesys per jį po trumpiausio inkubacinio periodo parodys, ar tikrai situacija gerėjanti. Šiandien galiu pasakyti, kad kiekvieną dieną skaičius yra reguliarus, yra nedideli pavieniai atvejai, tačiau vis dėlto tas skaičius nėra mažėjantis, tiesiog jo tempas yra sulėjėtęs.

Jeigu kovo pirmosiomis savaitėmis buvo reguliarus susirgusiųjų skaičiaus dvigubėjimas kas kelias dienas, tai dabar jis tiesiog registruojamas ilgesniame laikotarpyje. Augimo tempo sulėtėjimas, paskutinio sekmadienio duomenimis, ir dvigubas augimas fiksuojamas per trylika dienų“, – aiškino D.Razmuvienė.

Vis dėlto, anot jos, susirgimo koronavirusu piko Lietuva dar nepasiekė ir daug ką nulems tai, kaip elgėmės Velykų savaitgalį.

„Bet tokio piko mes, ko gero, dar nesame pasiekę. Dar reikia pralaukti ir mes matysime rezultatus, kaip elgėmės savaitgalį. (…) Nereikėtų per anksti apsidžiaugti, kad mes jau pasiekėmė didėjimo viršų ir galime nusiraminti. Tikrai ne“, – tikino epidemiologė.

Ji pabrėžė, kad pastarosiomis dienomis skaičiuojamas sumažėjęs užsikrėtusiųjų skaičius galimai yra susijęs tiesiog su šventiniu laikotarpiu, kai žmonės rečiau kreipiasi į medikus.

„Žmonės vis dėlto buvo namuose, šventė ir tas kreipimasis į medikus per šventes būna retesnis. Bet, manau, kad šią savaitę, po švenčių, jis tikrai suaktyvės.

Vėlgi, skaičiuojant teigiamų ėminių skaičių šimtui žmonių, susirgusiųjų rodiklis jau dešimt dienų yra pastovus – teigiamų atvejų išskiriama yra tik virš vieno procento“, – skaičiavo D.Razmuvienė.

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija informavo apie 9 naujus Covid-19 užsikrėtimo atvejus, antradienį – apie 8. Lietuvoje koronavirusas nustatytas 1070 žmonių, mirė – 24, o pasveiko – 101.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e