Dulkys: per 7–10 dienų visa Lietuva gali atsidurti juodojoje zonoje

Naujausios žinios

Naujų koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodikliui šalyje vėl artėjant prie 400, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys konstatavo, kad po geros savaitės visai Lietuvai gresia „juodasis scenarijus“.

Kaip nurodė ministras, situacija toliau stabiliai blogėja, o ypač nerimą kelia situacija sostinėje.

„Bendrai situacija nėra gerėjanti, atvejų skaičius stabiliai auga, teigiamų tyrimų procentų skaičius – aukštas – beveik 12 proc. Neramina tai, kad teigiamų atvejų tarp simptominių atvejų yra apie 40 proc. Taigi koronavirusas pradeda dominuoti tarp simptomus jaučiančių žmonių ir tai yra labai rimtas signalas. Taigi reikia visiems testuotis – tai vienas iš kelių plitimui mažinti“, – kalbėjo ministras.

Ministras nurodė, kad nerimą kelia ir situacija ligoninėse – vėl turimas keturženklis skaičius, beveik 1000 hospitalizuotų asmenų.

„Sudėtingiausia situacija yra Vilniuje – per savaitę daugiau nei 30 proc. pakilo hospitalizuotų asmenų skaičius. Turime ir dar vieną miestą – Kaune situacija irgi pradėjo blogėti. Gaila, bet vertinant šias tendencijas 7–10 dienų  bėgyje, gali būti, kad turėsime vadinamojoje juodojoje zonoje visą Lietuvą“, – konstatavo A. Dulkys.

Dulkys ragina plėsti testavimo vietas

Kartu jis pranešė, kad testavimo apimtys auga, praėjusią savaitę buvo testuota beveik 100 tūkst. asmenų.

„Visgi norėtųsi paprašyti savivaldybių didinti testavimo vietų skaičių, nes situacija yra pakankamai prasta dėl galimybės užsiregistruoti testui per 24 val. O jaučiantys simptomus asmenys turi turėti galimybę registruotis prioriteto tvarka per parą. Deja, kai kuriose savivaldybėse PGR testui dabar galima užsiregistruoti tik nuo balandžio 9 d.“, – sakė ministras.

Anot A. Dulkio, taip pat galimybės profilaktiniam testavimui, kuris turėtų būti prieinamas ne vėliau nei po 48 val., irgi ne visur užtikrinamos.

Kaip pabrėžė ministras, nuo tam tikrų draudimų ir ribojimų dabar norima pereiti prie veikimo trimis kryptimis: „Kuo kokybiškesnis ir spartesnis testavimas, kuo spartesnis vakcinavimas ir labai svarbus pačios visuomenės palaikymas, t. y. laikytis visų rekomendacijų – kaukės, atstumai, vieno namų ūkio laikymasis. Jei naudosime visas šias priemonių grupes vienu metu, tada galime tikėtis šiek tiek suvaldyti situaciją.“

Portalas tv3.lt primena, kad nuo balandžio 7 d. nebelieka judėjimo ribojimų tarp savivaldybių.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą šalyje nustatyti 686 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė šeši žmonės.

Praėjusią parą šalyje atlikti 3699 molekuliniai (PGR) ir 1795 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. 

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 382,3 atvejų. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7,5 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 220 tūkst. 900 žmonių.

Ligoninėse – arti 1 tūkst. pacientų

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas 961 COVID-19 pacientas, 107 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 804 ligoniams, 58 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 91 žmogus.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 201 tūkst. 845 asmenys, deklaruota 158 tūkst. 260 pasveikusiųjų. Statistiškai šiuo metu serga 11 tūkst. 18 asmenų, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 54 tūkst. 603. 

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis ir ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3623 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7359 mirtys.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e