Dulkys prognozuoja, kad karantinas bus pratęstas dar mėnesiui

Naujausios žinios

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys „Verslo žinioms“ teigė, kad prognozuoja karantino pratęsimą dar bent mėnesiui. Ministras taip pat teigė, kad esminiai dabartinio režimo pokyčiai artimiausiu metu mažai tikėtina, galbūt tik vasario mėnesiui įsibėgėjus.

Stebint kasdien mažėjančius sergamumo koronavirusu skaičius ir bendrą situaciją šalyje per greitas karantino sąlygų atlaisvinimas gali pabloginti situaciją.

Delfi primena, kad lapkričio pradžioje įvestas, o gruodžio viduryje itin sugriežtintas karantinas kol kas galioja iki sausio 31 dienos.

Vyriausybė trečiadienį ėmėsi mažų karantino sąlygų pakeitimų – į mokyklas toliau ugdymo nuotoliniu būdu tęsti leista grįžti sunkumus patiriantiems vaikams.

Taip pat leistas socialinių palaikymo burbulų sukūrimas.

Vaikai eiti į mokyklą galės, kai tėvai privalo eiti į darbą ir negali užtikrinti vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, priežiūros namuose.

Taip pat kai vaikai, ugdomi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, neturi sąlygų mokytis namuose arba dėl kitų objektyvių priežasčių reikalinga kita pagalba mokantis nuotoliniu būdu mokyklos vaiko gerovės komisijos sprendimu.

Vyriausybė taip pat nusprendė leisti dviejų šeimų ar dviejų namų ūkio artimus kontaktus, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo ar jo nepilnamečiai vaikai arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Siekiant sumažinti galimas užsikrėtimo COVID-19 rizikas, tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose.

Taip pat tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir namų ūkio nariams būtų leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e