Dulkys: „Teks Kalbėti Ne Tik Apie Mokamus Testus, Bet Ir Apie Mokamus Skiepus“

Naujausios žinios

Šeštadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pareiškė, kad šiuo metu susiduriama su kai kurių institucijų neveikimu ir žmonių abejingumu, todėl reikia pradėti kalbėti apie pokyčius valdant pandemiją.

Ministras, pradėdamas kalbą, sakė, kad nevardins 130 punktų, kurie yra svarbūs kovoje su pandemija, nes jų vis tiek niekas neprisimins, tad geriau įvardins 5 kertinius. Tai jis sakė apsilankęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Tarybos posėdyje.

Pirmiausia, anot jo, jog tenka pripažinti, kad dabar didelė dalis žmonių Lietuvoje yra egoistai, vartotojai, zuikiaujantys, besitikintys, kad dėl kitų darbo kaip nors sėkmingai „prasmuks“.

„Šitoje aplinkoje mums teks kalbėti ne tik apie mokamus testus, bet ir apie mokamus skiepus“, – sakė ministras.

Antra, A. Dulkys sakė, kad dabar jau aišku, kad reikia leisti žmonėms gyventi savo gyvenimą, bet sumažinti užsikrėtimo riziką ir atsigręžti į tuos, kurie prisidėjo prie pandemijos valdymo, skiepijosi.

Trečias ministro įvardintas punktas yra leisti prie pandemijos prisidėjusiems žmonės pajausti, kad jie yra sprendimo dalis.

„50 proc. žmonių vienija viena vertybė, mes jau esame pasiskiepiję“, – sakė A. Dulkys.

Ketvirtoji įžvalga, sakė A. Dulkys, – pripažinti sunkumus ir atkreipti dėmesį į susiklosčiusias problemas.

Pasak jo, antivakserių yra labai nedaug, bet jie naudoja „vikingų metodus“ ir „tamsiame miške daužo į medžius“, taip sudarydami įspūdį, kad jų yra daug. Ministro nuomone, jei garsiau girdėtųsi pasiskiepiję žmonės – situacija pasikeistų.

Penkta punktas – keisti kalbėjimo apie virusą naratyvą, grįžti prie politikos formavimo.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Vakcinavimo ir testavimo procesai yra pastatyti ant bėgių, bet jie neveiks, jei institucijos, kurios tai turi atlikti, to nedarys“, – teigė A. Dulkys.

Ministras dėstė, kad nebus toliaregiškos politikos, jei politikos formuotojai dirbs už šias institucijas, o ne formuos politiką.

„Šiuo metu Lietuvoje plinta ne tik Delta atmaina ir virusas, Lietuvoje jau senokai plinta gerokai pavojingesnis virusas, kurio pirmoji raidė yra P arba V, pabaigą sugalvokite patys, patyčios, pasipriešinimas pokyčiams, šitie virusai yra patys blogiausi, patys pavojingiausi“, – kalbėjo A. Dulkys.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e