Pagaliau! Dulkys: Vyriausybė priėmė sprendimą judėjimo tarp savivaldybių ribojimo nebetęsti

Naujausios žinios

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad judėjimo tarp savivaldybių ribojimas atšaukiamas – nuo trečiadienio be kliūčių bus galima judėti visoje šalyje. Anot A. Dulkio, judėjimo ribojimo priemonė jau padarė savo darbą ir tęsti jos taikymą nebebūtų prasminga.

Ministras antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad nuo balandžio 7-osios 00 val. 00 min. yra atveriamas judėjimas tarp visų savivaldybių. Anot jo, Vyriausybė priėmė sprendimą judėjimo tarp savivaldybių ribojimo nebetęsti.

„Panašu į tai, kad turime pripažinti, kad tokia priemonė, kaip judėjimo ribojimas, yra išsėmusi savo galimybes. <…> Matome, kad ši priemonė baigė savo darbą, ji padėjo Lietuvai nuvažiuoti nuo rekordinio kalno, kai Lietuva buvo pirma Europoje pagal sergamumą.

Judėjimo ribojimai yra nutraukiami nepriklausomai nuo to, kokia situacija yra atskirose savivaldybėse“, – teigė ministras.

Arūnas Dulkys

A. Dulkys dėkojo tiems gyventojams, kurie ribojimų laikėsi ir Velykų laikotarpiu nekeliavo, nepaliko savo gyvenamosios savivaldybės ribų. Pasak ministro, Vyriausybė nutarė dėmesį sutelkti į kitas svarbias kovos su pandemija priemones – vakcinavimą, testavimą bei visuomenės palaikymą.

„Labai svarbu laikytis visų rekomendacijų, tai yra kaukės, atstumai, vieno namų ūkio laikymasis“, – kalbėjo ministras.

Dulkys pranešė, kad judėjimo ribojimai tarp savivaldybių nebus pratęsti, sprendžiama ir dėl daugiau atlaisvinimų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė socialiniame tinkle skelbė, kad nors judėjimo tarp savivaldybių ribojimų nelieka, tačiau reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate tebegalioja.

„Tad labai svarbu vengti kontaktų ir saugoti labiausiai pažeidžiamus mūsų visuomenės narius“, – rašė ministrė.

A. Bilotaitė dalinosi, kad per šventinį savaitgalį patikros postuose dirbo apie 3 tūkst. pareigūnų, kurie užtikrino, kad būtų laikomasi judėjimo ribojimų, jiems talkino šauliai, karo policija, Viešojo saugumo tarnyba ir kiti partneriai

„AstraZeneca“ vakcina skiepijama Agnė Bilotaitė

„Dalis šių žmonių neturėjo galimybės susėsti su šeima prie velykinio stalo. Todėl norėčiau dar kartą jiems visiems padėkoti už darbą ypatingai svarbiu Lietuvai laikotarpiu.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Sekmadienį, kartu su Policijos generaliniu komisaru, lankėmės keliuose kontrolės postuose, akivaizdu, kad didžioji dalis žmonių važiavo turėdami tam priežastį ir pasirūpinę reikiamais dokumentais, vis tik buvo apsukta virš 1700 transporto priemonių, nubausti 136 asmenys“, – dalijosi A. Bilotaitė.

Sergamumo situacija negerėja

A. Dulkys sakė, kad bendra sergamumo situacija šalyje nėra gerėjanti. Jis teigė, kad stabiliai auga tiek naujų užsikrėtimų skaičius, tiek teigiamų tyrimų procentinė dalis. Anot jo, nerimą kelia tai, kad auga ir teigiamų atvejų tarp simptomus turinčių žmonių skaičius.

„Tai reiškia, kad koronavirusas pradeda dominuoti tarp simptomus jaučiančių asmenų ir tai yra, iš tikrųjų, labai rimtas signalas. Reikia visiems testuotis, tai yra vienas iš kelių viruso plitimui mažinti.

Neramina ir situacija ligoninėse, vėl turime keturženklį skaičių, vėl beveik 1000 hospitalizuotų asmenų. Sudėtingiausia situacija yra Vilniuje, per savaitę daugiau nei 30 proc. pakilo hospitalizuotų asmenų skaičius. Kaune taip pat situacija pradėjo blogėti“, – sakė ministras.

A. Dulkys kalbėjo, kad vertinant tokias tendencijas, per 7-10 dienų vadinamojoje „juodojoje“ zonoje gali atsidurti visa šalis.

Ministras teigė, kad testavimo apimtys auga ir praėjusią savaitę buvo testuota apie 100 tūkst. gyventojų. Jis sakė, kad tai yra gera žinia, tačiau prašė savivaldybių didinti testavimo vietų skaičių, nes užsiregistruoti testui per 24 valandas yra gana sudėtinga.

„O jaučiantys simptomus asmenys turi turėti galimybe registruotis prioriteto tvarka per parą. Deja, kai kuriose savivaldybėse šiuo metu PGR testui galima užsiregistruoti tik nuo balandžio 9 dienos.

COVID-19 testavimo punktas Kauno oro uoste

Profilaktinis testavimas turėtų būti prieinamas ne vėliau kaip po 48 valandų. Tačiau, deja, ir ši galimybė užtikrinama ne visur, kai kur net savaitę reikia laukti registracijos vietos. Kviečiame savivaldybes didinti mobilių punktų pajėgumus, tai labai svarbu, kad galėtume suvaldyti viruso plitimą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys.

Kalbėdamas apie vakcinavimą nuo COVID-19, ministras teigė, kad praėjusi savaitę skiepijimo atžvilgiu buvo rekordinė, pavyko paskiepyti daugiau nei 88 tūkst. žmonių. Jo teigimu, pastebima, kad prioritetinėse grupėse yra delsiama, laukiama „Modernos“ ar „Pfizer“ vakcinų, bet jų yra ne visuose vakcinavimo centruose.

Ministras kalbėjo, kad siekiant išnaudoti turimus „Vaxzveria“ vakcinos (buvusi „AstraZeneca“) likučius, bus skiepijami kiek žemiau prioritetinių grupių sąraše esantys dideli kolektyvai. Šiuo metu, anot A. Dulkio, nėra panaudota apie 60 tūkst. „Vaxzveria“ vakcinos dozių.

„O tuo tarpu „Modernos“ turime beveik 9 tūkst., „Pfizer“ mažiau nei 5 tūkst. Tačiau šią savaitę sulauksime kiek daugiau nei 70 tūkst. „Pfizer“ vakcinų ir apie 15 tūkst. „Vaxzveria“ vakcinų. Tikimės, kad galimybė vakcinuoti dideles grupes paskatins vakcinų sunaudojimą“, – kalbėjo A. Dulkys.

Vyriausybė trečiadienį turėtų priimti sprendimus dėl to, kokiomis sąlygomis toliau turėtų galioti karantinas.

Šaltinis: lrt.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e