Egzaminas „Regitroje“ peraugo į konfliktą – vairuotojas įtaria didžiulę klastą ir nori, kad visi tai žinotu

Naujausios žinios

Tie, kas bent kartą bandė laikyti egzaminą vairuotojo pažymėjimui gauti, žino, kiek kantrybės ir pasiruošimo reikalauja šis procesas. Ir būna ypač apmaudu, kai visas įdėtas triūsas nueina niekais, o egzaminą tenka perlaikyti. Būtent taip nutiko vairavimo egzaminą prieš kurį laiką laikiusiam Andžėjui, tačiau pastarasis teigia, kad dėl neišlaikyto egzamino kalta „Regitra”.

Klaida ar pakiša?

Su redakcija susisiekęs Andžėjus papasakojo, kad, be turimų kategorijų, nusprendė išsilaikyti dar ir D kategoriją, leidžiančią vairuoti autobusą. Pasirengęs, atvyko į „Regitrą”. Egzaminas ėjosi neblogai, tačiau pačioje jo pabaigoje prieš pat nosį vidinėje „Regitros” aikštelėje jam kelią užkirto kito egzaminuojamojo vairuojamas lengvasis automobilis.

„Manau, kad matydamas, jog aš egzaminą išlaikysiu, „Regitros” darbuotojas tyčia mane sukirto ir padarė taip, kad lengvasis automobilis mane „pakirstų”. Beje, jis maždaug 35-40 km/val. greičiu atlėkė būtent iš tos pusės, kur stovi vienintelis visoje teritorijoje, greitį iki 10 km/val. ribojantis, kelio ženklas”, – pastebėjimais dalinosi vyras.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad įmonės vidaus teritorijoje, kur susikaupia ne tiek jau mažai transporto priemonių, daugiau greitį ribojančių ženklų nėra. Be to, po egzamino jam nebuvo leista nusifilmuoti jo paties egzamino vaizdo įrašo ar pabendrauti su kelią užkirtusio lengvojo automobilio instruktoriumi.

„Mano nuomone, visa tai yra gerai apgalvota ir dažnai taikoma schema, kurios pagrindinis tikslas – priversti žmones dar ir dar kartą eiti laikyti egzaminus, nes kiekvienas perlaikymas yra mokamas. Toks savotiškas garantuotas nuolatinis papildomas monopolininkės „Regitros” pajamų šaltinis, kurio ji tikrai neatsisakys”, – garsiai svarstė Andžėjus.

Dėl neišlaikyto egzamino vyras pateikė apeliaciją, tačiau jos atsakymas taip pat nenudžiugino. Pasak Andžėjaus, „Regitra” pasielgė labai gudriai – pakomentavo tas vietas, kurios jai buvo palankios, o nepalankių tiesiog „nepastebėjo”.

Tikslas – praktinių žinių patikrinimas

„Regitros” atstovai visus kaltinimus atmeta: „Egzaminuotojų darbą reglamentuojantys teisės aktai įpareigoja aiškiai duoti nurodymus egzaminuojamajam, jokiais būdais jų neklaidinti, neapsunkinti egzamino laikymo, nesiimti kažkokių kitų veiksmų, kurie prieštarautų KET reikalavimams ar trukdytų saugiam eismui. Egzamino metu iš egzaminuojamojo tikimasi, kad jis pademonstruos ne tik tai, kaip jis valdo transporto priemonę, vadovaujasi KET, bet ir kaip geba žvalgytis, nuolat stebėti aplinką, teisingai taikyti važiavimo pirmumo taisykles, pasirinkti tinkamą greitį atitinkamoje situacijoje, reaguoti į kylančius pavojus kelyje, reaguoti į kitų eismo dalyvių klaidas ir priimti reikiamus sprendimus bei kt.”

Visi egzaminuotojai būsimų vairuotojų įgūdžius vertina remdamiesi standartizuotais vertinimo kriterijais, o per egzaminą leidžiama padaryti 8 nekritines klaidas.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Tačiau, jei per egzaminą padaroma specifinė pasikartojanti klaida (6 nekritinės klaidos atliekant tą patį veiksmą) arba kritinė klaida, kuri iš esmės reiškia, kad buvo sudaryta potencialiai pavojinga situacija, tuomet, deja, egzaminas laikomas neišlaikytu”, – patikslino „Regitros” atstovai.

Po įvykusio egzamino egzaminuotojas klientui pakomentuoja padarytas klaidas. Su egzamino ataskaita egzaminuojamasis gali susipažinti ir prisijungęs prie „Vairuotojų portalo”. „Vsi egzaminai „Regitroje” yra filmuojami, tad klientas po įvykusio egzamino per 1 darbo dieną gali kreiptis į padalinį, kuriame laikė egzaminą, ir kartu su specialistu peržiūrėti bei aptarti egzamino vaizdo įrašą.”

Komentuodami situaciją su vidaus ženklinimu, jie patikslino, kad Vilniaus filialo teritorijoje važiavimo greitį ribojantis kelio ženklas yra įrengtas būtinoje vietoje.

Šaltinis: respublika.lt


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e