Ingrida Šimonytė paaiškino, kodėl vis dar neleis atverti prekybos centrų

Naujausios žinios

Vyriausybei neleidus nuo kitos savaitės atidaryti visos prekybos, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad toks sprendimas priimtas baiminantis didėjančių žmonių kontaktų.

„Ne pati prekyba ar parduotuvės yra problema, o žmonių kontaktai, kurie per atvertus traukos centrus intensyvėja“, – po Vyriausybės posėdžio teigė I. Šimonytė.

Ji taip pat pažymėjo, kad nelikus judėjimo tarp savivaldybių ribojimo, žmonių kontaktai gali padidėti, o prekybos centrų atvėrimas tik dar labiau didintų žmonių maišymąsi.

„Dabar, kada yra panaikintas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas, didelių traukos centrų buvimas ne prekybos įmonėse tuos židinius provokuotų, o atitinkamai žmonių šeimose“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė atkreipė dėmesį ir į tai, kad Vyriausybės penktadienį išplatintame pranešime buvo teigiama, kad visos prekybos atvėrimas bus svarstomas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, kuri po Velykų pablogėjo.

„Norėčiau, kad jūs dar kartą atkreiptumėte dėmesį į pranešimą, kurį Vyriausybė platino penktadienį. Ten buvo labai aiškiai pasakyta, kad (bus leista atverti uždarytą prekybą – LRT) jeigu situacija bus palanki.

Dar praėjusią savaitę galėjome sakyti, kad situacija nėra labai gera, bet gana stabili. Atvejų skaičius buvo apie 800, bet labai aiškios blogėjimo tendencijos nesimatė. Per šventes pamatėme didėjantį atvejų skaičių. Neramina tai, kad yra labai daug simptominių atvejų“, – aiškino ji.

Prie karantino ribojimų švelninimo verslui, anot I. Šimonytės, žadama grįžti per artimiausias kelias savaites

„Manau, kad mes galėtume prie šių klausimų svarstymo grįžti kartu, norėčiau tikėtis, kad per artimiausias savaites. Bet tai priklausys nuo mūsų“, – akcentavo premjerė.

Prekybos centras Akroplis karantino metu

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovės Rūtos Vainienės teigimu, tikimybė prekybos centruose užsikrėsti COVID-19 yra labai maža, o 93–94 proc. COVID-19 židinių yra ne prekybos vietose.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


LRT.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį nesvarstė klausimo leisti nuo kitos savaitės dirbti prekybos centruose esančioms ir atskiro įėjimo iš lauko pusės neturinčioms parduotuvėms, paviljonų kompleksams turgavietėse.

Didžioji dalis prekybos įmonių duris lankytojams užvėrė 2020 m. gruodžio 16 d. sugriežtinus karantino ribojimus.

Parduotuvėms iki 300 kv. m, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, leista atsidaryti nuo vasario 15 d. Kovo 15 d. leista atsidaryti visoms parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, neribojant jų dydžio.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e