JAV nužudytas arti reikšmingo atradimo buvęs mokslininkas: tyrė COVID-19

Naujausios žinios

JAV mirtinai sušaudytas mokslininkas, kuris aiškinosi apie koronaviruso kilmę ir galimas vakcinas. Pitsburgo universitetas paskelbė, kad profesorius buvo arti „labai reikšmingų atradimų“, susijusių su COVID-19, rašo CNN.

37-erių Dr. Bing Liu negyvas rastas savo namuose. Šautinės žaizdos aptiktos galvoje, kakle. Šūviai paleisti į liemenį. “

Įtariama, kad mokslininką nušovė kitas vyras, kuris netoliese rastas nusižudęs.

Pastarojo kūną policija aptiko automobilyje. Tyrėjai mano, kad 46-erių vyras nušovė B.Liu, o tada grįžęs į savo automobilį nusižudė pats.

Policija mano, kad vyrai pažinojo vienas kitą ir atmetė bet kokias versijas, jog mokslininkas nužudytas dėl to, kad yra kinų kilmės.

Pitsburgo universitete dirbantys kiti mokslininkai dr. B.Liu apibūdino, kaip išskirtinį tyrėją. Jie pažadėjo užbaigti pradėtą tyrimą.

Dr. B.Liu jau kurį laiką dirbo tirdamas COVID-19 ląstelių mechanizmus.

„Jis buvo labai talentingas ir sunkiai dirbantis žmogus. Jis prisidėjo prie keleto mokslinių projektų, publikavo savo darbus aukšto lygio mokslo žurnaluose“, – post-gazette.com sakė Pitsburgo medicinos mokyklos skaičiavimo ir sisteminės biologijos departamento vadovė Ivet Bahar.

Policija atsisako atskleisti galimus žmogžudystės motyvus, tačiau jie pabrėžė, kad niekas iš namų nebuvo pavogta, nerasta ir įsibrovimo ženklų.

Žmogžudystės metu buvo atviros B.Liu namų vidinio kiemo ir lauko durys. Jo žmona nebuvo namuose.

B.Liu, kaip ir kiti mokslininkai, pandemijos metu dirbo iš namų. Apie darbus jie kalbėjo kiekvieną dieną, susirašinėjo ir elektroniniu paštu.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e