Kaip susiklostė “bjauriausios pasaulio moters“ gyvenimas?

Naujausios žinios

Visi pasaulio žmonės nori būti sveiki ir gražūs. Tuo labiau kiekviena moteris nori išsaugoti savo grožį ir jaunystę. Net kai gyvenimas atrodo įtemptas ir sunkus, moterys randa kelias minutes savo priežiūrai. Pagrindinis grožio procedūrų tikslas yra sustabdyti ar sulėtinti senėjimo procesą. Bet ką daryti, jei pasireiškia nepaaiškinamas grožio praradimas?

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Mary Ann Bevan istorija

Mary Ann Webster gimė didelėje šeimoje Londone ir buvo gana paprasta mergaitė. Ji buvo graži ir patiko daugeliui žmonių, tačiau jau kito šimtmečio pradžioje ji gavo “bjauriausios moters“ titulą. Kas gi nutiko jaunai gražiai moteriai?

Ji nuo jaunystės dirbo slaugytoja, ir kaip visos kitos merginos, svajojo apie gražų šeimyninį gyvenimą. Mary Ann norėjo ištekėti, susilaukti vaikų ir padėti kitiems žmonėms.

Galiausiai jos svajonės pradėjo pildytis. Būdama 29-erių, 1903 metais ji susituokė su Thomas Bevan. Moteris vieną po kito pagimdė keturis vaikus, tačiau su motinyste prasidėjo ir baisi liga. Moteris nuolat patirdavo migreną ir raumenų skausmus, tačiau gydytojai nežinojo kaip padėti.

Visgi didžiausia nelaimė dar buvo priešakyje. Moters išvaizda pradėjo keistis. Procesas buvo lėtas, tačiau Mary Ann veidas pradėjo prarasti moteriškumą ir tapo kur kas vyriškesniu.

1914 metais Mary Ann tapo našle. Ji beviltiškai kovojo dėl kiekvieno pinigėlio ir pretendavo į visus darbus, nes negaudavo daug pasiūlymų. Keista moters išvaizda nuolat iššaukdavo pašaipas, įžeidimus ir darbo pasiūlymų atmetimus. Mary Ann širdis buvo sudaužyta, nes jos grožis dingo lyg su kiekviena diena. Tuo pat metu ji ieškojo naujų būdų, kaip užtikrinti padorų gyvenimą sau ir vaikams.

Jei Mary Ann nebūtų išgirdusi apie “bjauriausios moters“ konkursą, tai skurdas būtų ir toliau kamavęs jos šeimą. Moteris jį laimėjo ir gavo nemenką pinigų sumą. Greitai ji išpopuliarėjo ir vis dažniau atsirasdavo spaudoje.

1920 metais moteris susilaukė neįprasto pasiūlymo. To meto vienas populiariausių cirko vadybininkų Samuel Gumpertz pasiūlė Mary Ann nuolatinį darbą JAV. Moters kolegos buvo milžinai, nykštukai ir barzdotos moterys. Labai greitai Mary Ann tapo geidžiamiausia trupės artiste. Ji uždirbdavo puikius pinigus, o jos vaikai augo geromis sąlygomis. Didelė meilė vaikams Mary privertė imtis šio keisto gyvenimo, kuris pasibaigė 1933 metais.

Tokią moters būklę sukėlė liga vadinama akromegalija. Jai būdingas veido, galūnių kaulų bei minkštųjų audinių padidėjimas. Šiandien šią ligą galima koreguoti chirurgiškai ir su hormonais, tačiau XX amžiaus pradžioje tai tikrai nebuvo įmanoma.

Šio amžiaus pradžioje, praėjus 70 metų po Mary mirties, jos atvaizdas pasirodė “Hallmark Cards“ kompanijos atvirutėse, kurios ironiškai iliustravo aklus pasimatymus. Tik po to, kai olandų gydytojas dirbantis su akromegalija, paprašė nustoti tyčiotis, atvirutės buvo pašalintos iš prekybos.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Žinoma, dar ir šiandien daug kas pasityčioja iš šios moters išvaizdos, tačiau visi privalo paskaityti Mary Ann istoriją. Ji buvo mylinti ir pasiaukojanti mama, o kiekvienas žmogus turi būti gerbiamas!


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e