Kaukių ir kitų ribojimų gali nebeužtekti: S. Skvernelis prakalbo apie radikalesnes priemones, kuriuos lietuviams gali ir nepatikti

Naujausios žinios

Vyriausybė trečiadienį įvedė griežtesnius apribojimus masiniams renginiams. Premjeras Saulius Skvernelis tvirtino, kad artimiausiu metu bus sprendžiama ir dėl naktinių klubų darbo laiko ribojimų bei privalomų veido kaukių masiniuose renginiuose lauke. Jo teigimu, pagal tuos koronaviruso rodiklius, kokius dabar turime šalyje, esą reikėtų imtis ir radikalesnių priemonių.

„Mes jau šiandien turime rodiklius, pagal kuriuos galėtume drąsiai skelbti radikalesnes priemones. Bet to nesinori daryti, nes manome, kad tą vasarišką atsipalaidavimą pavyks suvaldyti ir tokiomis priemonėmis, kurios praktiškai kas savaitę yra įvedamos. Artimiausiu metu ministras (A.Veryga, – aut.past.) pristatys pokyčius ir kitose srityse. Nesinorėtų vėlgi kalbėti apie radikalių priemonių naudojimą, kaip vienokios ar kitokios veiklos sustabdymą“, – informavo premjeras. S.Skvernelis pabrėžė, kad artimiausiu metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga svarstys dėl veido apsaugos priemonių dėvėjimo prievolės įvedimo masiniuose renginiuose viešoje erdvėje. Šis sprendimas trečiadienį Vyriausybės posėdyje dar nebuvo patvirtintas.

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga papildė S.Skvernelį, kad artimiausiomis dienomis taip pat bus diskutuojama ir apie atstumų laikymąsi stovint maitinimo įstaigose prie baro, taip pat kaukių dėvėjimą jose tuo metu, kai yra ne valgoma ar geriama.

Anot premjero, dauguma galimų naujų ribojimų priklausys nuo to, kaip „pasitiksime rugsėjį“. Tačiau, S.Skvernelio teigimu, kol kas visų elgesys nuteikia nelabai optimistiškai. „Kol kas tikimės, kad tų priemonių pakaks, bet matysime, koks bus tas rugsėjis ir su kokiais skaičiais jį pasitiksime. Didelio optimizmo kol kas iš mūsų visų elgesio aš nematau“, – sakė ministras pirmininkas.

Paklaustas, ar gali būti ribojamas ir naktinių klubų darbo laikas dėl sunkumų ten užtikrinant atstumų laikymąsi, premjeras neatmetė šios galimybės ir pabrėžė, kad dėl to bus kalbamasi su šio sektoriaus atstovais bei atsižvelgiama į užsienio šalių patirtį. „Aš tikiuosi, kad po to vasariško atsipalaidavimo mes susiimsime kaip visuomenė, ką jau ne kartą parodėme, ir tą tikrai reikia daryti. Kviečiu žmones prisiminti mūsų bendrą praktiką“, – vylėsi premjeras.

Nuo rugsėjo 1 d., kaip ir buvo tvirtinama anksčiau, dalyvių skaičius atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose nebebus neribojamas. Tačiau prie šio punkto pridėta nauja sąlyga. Dalyvių skaičius galės būti neribojamas tik tuo atveju, jeigu renginio organizatoriai užtikrins dalyvių registravimą elektroniniu būdu. Jei renginio organizatoriai to užtikrinti negalės, renginyje bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų. Šiuo metu renginiuose lauke gali būti ne daugiau nei 1 tūkst. žmonių, o renginiuose uždarose vietose – ne daugiau kaip 600 žmonių.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e