Ko gero, visi be išimties indų plovimui naudoja kempines. Net laimingi indaplovių savininkai nešvarius indus retkarčiais nuvalo rankomis.
Kempinės būna įvairių formų, dydžių ir spalvų. Aišku, kad kiekvienas turi savo pirmenybę pirmųjų dviejų punktų atžvilgiu, tačiau ar spalva tikrai turi reikšmės? Juk kempinės dažomos vien reklamos tikslais … ar ne?
Žinoma, taip – jei mes kalbame apie minkštą, pagrindinę putplasčio kempinės dalį. Bet abrazyvinės pusės spalva rodo grūdėtumą, tai yra dangos tvirtumo laipsnį.
Ši medžiaga vadinama „scotch-brite“ (iš amerikietiško prekės ženklo „Scotch-Brite“). Jis pagamintas iš šiurkščiavilnių pluoštų ir priklijuotas prie putplasčio pagrindo.
Scotch juosta ant lūpų paprastai būna trijų spalvų:
1. Žalia.
Skalbdami kempines su žaliąja abrazyvine puse, galite pašalinti net ir pačius sunkiausius nešvarumus. Tačiau tokia kieta medžiaga gali subraižyti kai kurias dangas. Nerekomenduojama plauti žaliųjų nelipnių keptuvių, vitražų, emaliuotų indų ir kt.
2. Raudona.
Raudona spalva reiškia vidutinį kietumą. Tai yra geriausias pasirinkimas: su tokia kempine lengva pašalinti užsispyrusius nešvarumus ir džiovintą maistą, tačiau ji taip nesukramto indų.
3. Geltona.
Minkščiausios kempinės, kurias reikia plauti, pavyzdžiui, stiklinius indus, dažomos geltonai. Tokia medžiaga švelniai tvarko paviršių, todėl galite intensyviai trinti.