Sveikatos apsaugos ministerijos politinio pasitikėjimo pareigūnams per šių metų pirmąjį ketvirtį vidutiniškai 1000 eurų pakilo darbo užmokestis, rašo portalas LRT. Informuojama, kad A. Verygos pavaduotojai uždirba vos 52 eurais mažiau nei premjeras Saulius Skvernelis. Vyriausybės vadovo šių metų atlyginimas iki mokesčių yra 5 766 eurai.
Kaip pranešė LRT radijas, šių metų pirmąjį ketvirtį, lyginant su ankstesnio laikotarpio duomenimis, Sveikatos apsaugos ministerijos politinio pasitikėjimo pareigūnams vidutiniškai 1000 eurų pakilo darbo užmokestis.
Skelbiama, kad sveikatos apsaugos viceministrai ir ministerijos kancleris 2020 metais vidutiniškai per mėnesį uždirbo po 5 714 eurų iki mokesčių, o 2019 metais – vidutiniškai po 4 625 eurus. Taigi, sveikatos apsaugos viceministrų ir kanclerio atlyginimas neatskaičius mokesčių pakilo 1 089 eurais.
Taip pat pranešama, kad pagal oficialius atlyginimų vidurkius viceministrai ir ministerijos kancleris uždirba daugiau ir už Vyriausybės kanclerį.
„Jis gauna beveik 400 eurų mažiau, nors turbūt retas išdrįstų ginčytis, kad Vyriausybė nedirba ekstremaliomis sąlygomis. Beje, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pavaduotojai uždirba panašiai kaip ministras pirmininkas, premjero atlyginimas didesnis 52 eurais. Premjero vidutinis šių metų atlyginimas iki mokesčių yra 5 766 eurai, Vyriausybės kanclerio – 5 326 eurai“, – rašo portalas LRT.
Didesnius atlyginimus šiais metais gavo ir A. Verygos patarėjai. LRT radijo duomenimis, sveikatos apsaugos ministro patarėjų mėnesio atlyginimai šiais metais siekia vidutiniškai 3 809 eurus ir yra didesni net už premjero patarėjų darbo užmokestį, kuris šiais metais vidutiniškai siekia 3 650 eurų.
Sveikatos apsaugos ministerijos portalui LRT atsiųstame paaiškinime teigiama, kad atlyginimų kilimas susijęs su padidėjusiu darbo krūviu, kai dirbama ekstremaliomis sąlygomis. Visgi nuo kada tiksliai ministerijos politinio pasitikėjimo pareigūnams pakelti atlyginimai, ministerija atskleisti atsisakė teisindamasi duomenų apsauga.
Veryga: nejaučiu jokio sąžinės priekaišto
Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje A. Verygos paklausus, kodėl didesni atlyginimai pirmiausia pasiekia ne medikus, o SAM darbuotojus, ministras atsakė, kad medikams irgi yra mokami didesni atlyginimai.
„Man iš principo yra nepriimtinas požiūris į valstybės tarnautojus ir žmones, kurie dirba visą šitą darbą. Matyt, visuomenei reikėtų plačiau pristatyti, kaip veikia valstybės tarnyba. Visi šitie sprendimai, kurie susiję tiek su karantino sąlygomis, tiek su operacijų vadovo sprendimais, tiek su gydymo įstaigų pertvarkymu, tiek su logistika, yra atliekami tų taip vadinamų nekenčiamų valstybės tarnautojų, kurių atlyginimų padidinimas taip visus papiktino“, – kalbėjo ministras.
Pasak A. Verygos, SAM darbuotojai jau beveik du mėnesius dirba be savaitgalių ir daugiau nei jiems reikėtų pagal darbo valandas.
„Aš tikrai nejaučiu jokio sąžinės priekaišto žinodamas, kad šitiems žmonėms buvo sumokėtas didesnis atlygis. Ir tai bus daroma ir ateityje, jei bus toks poreikis“, – kalbėjo A. Veryga.
Delfi primena, kad koronaviruso epicentre dirbantiems medikams priedus nuspręsta mokėti tik balandžio 7 d. Jie itin sudėtingomis sąlygomis šiuo metu dirbantiems medicinos darbuotojams turi būti skaičiuojami nuo balandžio 1 d. Priedų dydis turėtų siekti nuo 60 iki 100 proc. darbo užmokesčio.
Tiesa, dėl papildomų išmokų gydytojams Seimui susitarti pavyko ne iš karto. Pirmasis balsavimas dėl pakeitimų žlugo, o šalies vadovas Gitanas Nausėda parlamente įstrigusį sprendimą mokėti užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams didesnius atlyginimus pavadino fiasko.
Po šio ginčo premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad ankstinamas visų medikų atlyginimų kėlimas. Šis pakėlimas buvo planuotas nuo rugsėjo, tačiau nuspręsta algas kelti nuo balandžio pradžios, medikų darbo užmokesčio fondą didinant 18 procentų.