Koronaviruso išgąsdintoje Italijoje gyvenanti Edita Daniūtė: „Čia – totali panika“

Naujausios žinios

Italijoje įsisiūbavo koronavirusas. Spaudoje rašoma, jog užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 219 ir jau spėjo nusinešti penkias gyvybes. Šalyje gyvenantys žmonės jau nebežino, ko imtis: iš vaistinių šluojamos apsauginės kaukės, o parduotuvėse tuštėja ir maisto produktų lentynos.

Šis žmonių sąmyšis – ne šiaip sau. Šeštadienį Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte paskelbė, kad 11 Italijos šiaurinių miestelių bus įvestas karantinas, paveiksiantis apie 50 tūkst. žmonių.

Apie nelinksmą situaciją Italijoje naujienų portalui lrytas.lt šįryt papasakojo šokėja Edita Daniūtė (40 m.).

Šiaurės vakaruose, Livorno mieste, gyvenanti moteris sunerimusi pasakojo, kad mieste visi sunerimę ieško apsauginių kaukių, kurios jau yra išpirktos.

„Kiek šiandien bandėme nusipirkti apsauginių kaukių – visur visos išpirktos. Jų niekur nepavyksta rasti. Nesuprantu, kodėl tiekėjai nepasirūpina jų didesne gamyba, kadangi paklausa – didelė.

Pas mus atvyksta poros iš Lietuvos, paprašiau, kad iš ten atvežtų, gal bus greičiau, nes užsisakėme internetu, tad jas gausime tik vasario pabaigoje“, – su nerimu naujienų portalui lrytas.lt pasakojo E.Daniūtė.

Mirusiųjų ir užsikrėtusiųjų skaičius auga kaip ant mielių. Edita pasakojo, jog šalia Milano esančiose vietovėse paskelbtas karantinas – uždarytos mokyklos, o miestelių išvažiavimus saugo policija. Pareigūnai neleidžia nei įvažiuoti, nei išvykti iš šių vietovių.

„Čia – labai nesmagi situacija. Nežinau, kaip čia taip nesukontroliavo ir kaip taip nutiko. Baisiausia, kad čia niekas nieko nežino apie tą virusą.

Sako, kad dešimt dienų, dvi savaites yra inkubacinis periodas, bet tas žmogus gali nieko nejausdamas apkrėsti ir kitus. Aš nesuprantu, kaip pasaulyje dar dabar nėra vakcinos. Situacija tik blogėja.

Atrodo, ir gydytojai geriausi… Suprantu, kai Kinijoje tiek mirčių – ten sunku suvaldyti. O čia, Italijoje, dabar tokiu greičiu plinta.

Vakar nuėjom miegot, buvo 155 užkrėsti, šiandien ryte dar vienas žmogus mirė ir 217 užkrėstų. Pranešė, jog mirė viena vėžiu serganti moteris ir keletas senyvo amžiaus, kurie, kaip sako, su silpnesniu imunitetu, bet čia tokia situacija dabar, kad net baisu“, – kalbėjo šokėja.

Koronaviruso įsibaiminę žmonės šluoja būtiniausius maisto produktus, o aplink tvyro įtampa ir baimė užsikrėsti šiuo klastingu virusu.

„Rodė, jog parduotuvėse nebeliko maisto, kadangi žmonės jį perka ateičiai, kai reiks būti namie ir saugotis. Čia – totali panika. Mūsų miestelio mokyklos ir darželiai neuždaryti, bet ten, prie Milano, karantinas ir jei kas jį pažeidžia – baudžia.

Prieš tai buvo kalbama, kad reikia saugotis, nevykti į Aziją, o dabar, jei mūsų šalyje taip staigiai plinta,nėra labai smagu. Džiaugiuosi, kad Lietuvos dar tai nepasiekė“, – tokiais žodžiais pokalbį baigė moteris.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e