Košmaras: Vaikinui dantis suskaldė sprogusi elektroninė cigaretė (N-18)

Naujausios žinios

Nors ir elektroninės cigaretės laikomos mažiau žalingomis, nei įprastos, jų rūkymas irgi gali būti rizikingas.

Pavvyzdžiui, studijos parodė, kai kai kurie skysčio skoniui pagerinti naudojami chemikalai gali daryti žalą širdžiai. Yra ir staigesnių pavojų. Tuo įsitikino vienas devyniolikmetis, kai jo vienkartinė elektroninė cigaretė sprogo.

Detalioje „BMJ Case Reports“ darytoje atvejo studijoje pasakojama, kad vaikino brolis išgirdo stiprų triukšmą iš kito kambario. Nuėjęs patikrinti rado brolį akivaizdžiai nukentėjusį, su rimtais burnos srities sužeidimais, apdegintu veidu ir sunkiai kvėpuojantį.

„Po to, kai atsipeikėjau po to, kas įvyko, jaučiausi ne taip, kaip visada, tai net neatrodė tikra“, – prisimena nukentėjusysis.

Sprogimas įvyko dėl vienkartinės elektroninės cigaretės ličio jonų baterijos gedimo. Tokių nutikimų jau yra buvę praeityje. 2018 Floridoje ecigaretės sprogimas pasibaigė jos savininko mirtimi. Sprogusio prietaiso nuolaužos susmigo jam į kaukolę, 80 proc. jo kūno apdegė. Ne kartą incidentai buvo nufilmuoti – įrašuose matosi, kaip žmogaus kišenė staiga užsiliepsnoja.

Peršvietus paaiškėjo, kad devyniolikmečio dantys ir žandikaulis stipriai nukentėjo.

Ataskaitoje rašoma, kad sužeidimai „randami tik viršutiniame žandikaulyje, tačiau alveolinis kaulas kairiame priekiniame viršutiniame žandikaulyje sunaikintas, kairysis smilkinys sutrūkinėjęs, viršutinis kairysis iltinis ir pirmasis priekinis krūminis dantys aptrupėję dėl šaknų pažeidimo“.

Vaikinui taip pat apdegė ir sutrūkinėjo dantenos bei burnos ertmė.

Jis buvo paguldytas intensyvios priežiūros palatoje. Kitą dieną jam teko pašalinti keturis dantis, žaizdos buvo išvalytos. Kitą dieną po operacijos jis buvo išleistas, išrašyti antibiotikai. Rekomenduota valgyti minkštą maistą.

Nukentėjusysis pripažino, kad patyrė ne tik fizinę, bet ir psichologinę traumą.

„Skausmas buvo siaubingas, kaip košmare. Kai mane paleido iš ligoninės ir aš grįžau namo, į tą patį namą, kur tai įvyko, buvo šiurpoka, mane net supykino“, – pasakojo jis.

Parengta pagal „IFLScience!“ inf.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e