Mokslininkai ieško savanorių – užkrės juos koronavirusu už pinigus

Naujausios žinios

Britų mokslininkai siūlo mažiausiai 100 svarų sterlingų (114,5 euro) kasdien tiems savanoriams, kurie sutiks būti apkrėsti neagresyviomis koronaviruso formomis. Tvn24.pl teigimu, tokiu būdu tikimasi padėti skiepų nuo šio viruso paieškoms.

Pasaulyje koronavirusu jau užsikrėtė daugiau nei 114 tūkst. žmonių, per 4 tūkst. iš jų mirė. Didžiojoje Britanijoje sergančiųjų jau yra apie 320, šeši žmonės mirė.

Pasiūlymą mokėti pinigus už galimybę užkrėsti šiuo virusu pateikė įmonė „hVIVO“, kuri yra vienna iš kelių Didžiojoje Britanijoje ir dvidešimties visame pasaulyje, kurios šiuo metu mėgina išrasti skiepus nuo COVID-19.

Savanoriai būtų užkrėsti dviem lengvesniais viruso formų skiepais, tuomet dviem savaitėms turėtų užsidaryti karantine bendrovės laboratorijoje Londone.

Mokslininkai turi savų reikalavimų: tyrimų dalyviai negalėtų kontaktuoti su niekuo išorėje, negalėtų sportuoti ar bent mankštintis ir privalėtų itin griežtai laikytis sveikos gyvensenos principų. Tiesa, tokį planą dar turi patvirtinti britų Vaistų ir sveikatos apsaugos produktų reguliavimo agentūra.

Minėta bendrovė nuolat vykdo panašius testus kuriant vakcinas nuo įprasto gripo.

Ekspertai tikisi, kad silpnesnio viruso skiepais užkrėstų žmonių tyrimai leis sukurti tinkamą skiepą.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas dar aną savaitę pranešė, kad iš biudžeto ketinama skirti 46 mln. svarų sterlingų (52,6 mln. eurų) tyrimams ieškant skiepų nuo koronaviruso bei bandymams atrasti būdus, kaip iš karto galima būtų atpažinti užsikrėtimą.

Europoje sudėtingiausia situacija susiklostė Italijoje: čia užsikrėtusiųjų skaičius viršija 9 tūkst., mirė per 460 sirgusiųjų.

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e