NEGEROS ŽINIOS! I. Šimonytė: pandeminės situacijos šalyje gerėjimas sustojo

Naujausios žinios

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė turinti pagrindo konstatuoti, kad koronaviruso pandemijos situacijos šalyje gerėjimas sustojo, o artimiausiu metu galime pradėti stebėti spartų atvejų kilimą. Premjerė dar kartą paragino gyventus pasinaudoti galimybe ir pasiskiepyti.

„Man labai gaila, bet manau, kad turėsime pagrindo konstatuoti, jog situacijos gerėjimas sustojo. Negalime sakyti, kad ji labai dramatiškai pablogėjo, bet aš vertinčiau, kad jau kelinta diena naujų atvejų skaičius, lyginant su prieš tai buvusia savaite, nebemažėja, ir teigiamų testų dalis nuo visų atliekamų testų didėja.

Turint omeny intensyvius socialinius kontaktus ir t kai, kad daug žmonių bendrauja vienas su kitu, neatmesčiau, kad galime pradėti matyti ir spartų naujų atvejų skaičiaus kilimą.

Ir jeigu nenorime karantino naujo, o nenorime – esu tikra dėl to, tai šios kelios savaitės ar mėnuo, kuris yra santykinai žalias, galėtų būti pati geriausia proga padaryti dovaną sau ir visiems kitiems – nueiti ir pasiskiepyti“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Latvijos pavyzdžiu neseksime

Tuo metu komentuodama Latvijos Vyriausybės sprendimą suteikti darbdaviams Latvijoje teisę atleisti darbuotojus, kurie iki šių metų rugsėjo 15 dienos nebus gavę COVID-19 sertifikato, I.Šimonytė teigė, kad Lietuvoje tai nėra svarstoma.

„Tai nesvarstoma, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį į du dalykus. Pirmiausiai – Latvijoje procentas žmonių, kurie yra paskiepyti bent vienu skiepu arba dviem skiepais yra daugiau negu 10 procentinių punktų mažesnis negu Lietuvoje. (…)

Tas imunizacijos skaičius, kurį turime, niekaip negali mums leisti atsipalaiduoti, bet reikia atvirai pripažinti, kad tai nėra išskirtinai Lietuvos situacija“, – sakė premjerė.

Savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė siūlys plėsti profesijų sąrašą, kuris yra privalomai, reguliariai testuojamas.

„Tik palaikydami aukštas testavimo apimtis – o tam reikės plėsti privalomo testavimo kategorijas, galėsime užčiuopti tas tendencijas pakankamai anksti, kad nebūtų, kaip praėjusiais metais, kai atvejų skaičius nukrito, atrodė, kad viskas yra gerai, o paskui labai, labai greitai pakilo“, – pabrėžė premjerė.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e