Nustokite gerti kavą vos prabudę: ekspertė paaiškino, kodėl

Naujausios žinios

Dauguma žmonių neįsivaizduoja savo ryto be karštos kavos puodelio, kadangi toks ritualas – gerti kavą – yra tapęs kasdienės rutinos dalimi. Visgi, viena ekspertė pasakė, kad toks malonus įprotis gali kelti žalą sveikatai, kadangi išbalansuoja hormonų veiklą.

Kalbėdama apie tai, kodėl žmonės neturėtų gerti kavos rytais, mitybos specialistė Olivia Hedlund savo asmeninėje „Tik Tok“ paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame teigė, kad šio gėrimo vartojimas esant tuščiam skrandžiui gali priversti kūną patirti didžiulį stresą.

Kodėl nereikėtų gerti kavos tuščiu skrandžiu?

Australijoje gyvenanti kvalifikuota mitybos specialistė Olivia vaizdo įraše paaiškino:

„Taip jūs tik išblaškote savo hormonus. Kava yra rūgštus gėrimas, kuris ryte gali ir suspausti skrandį. Visgi, kava tiesiogine prasme sukelia mūsų organizmo reakciją į stresą, kad pašalintų kortizolį.

Tokiu atveju organizmas atsiduria „kovok“ arba „bėk“ būsenoje. Štai kodėl kai kurie žmonės ima labiau nervintis, kuomet ryte geria kavą tuščiu skrandžiu.“

Moteris teigė, kad dėl to neretai žmogus ima labiau nerimauti, jaučiasi išsiblaškęs ar apimtas streso būsenos. Tačiau, ką daryti, jeigu dienos vis tik negalite pradėti be rytinės kavos puodelio? Olivia sako, kad tam taip pat yra sprendimas, rašo thesun.co.uk.

„Prieš gerdami kavą, užkąskite ką nors ar išgerkite vandens. Pažadu, pajusite skirtumą, ypatingai jeigu kovojate su hormonų disbalansu ar net žarnyno problemomis”, – pridūrė ji.

Be to, anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad kavos poveikis moterims ir vyrams yra visiškai skirtingas. Tyrimas, kuriame dalyvavo 21 803 norvegai, parodė, kad tam tikros kavos rūšys gali pakenkti jūsų širdžiai, o rizika patirti sveikatos sutrikimus vyrams ir moterims kardinaliai skiriasi.

Tyrimo rezultatai parodė, kad geriant espreso, amerikietišką ir baltą kavą, vyrų cholesterolio kiekis padidėjo beveik dvigubai daugiau nei moterų. Toks rezultatas atskleidė, kad vyrams būtų geriau rinktis filtruotą kavą.

Kavoje yra aliejinių junginių, žinomų kaip diterpenai – daugiausia kafestolio ir kahveolio, kurie, kaip žinoma, padidina cholesterolio kiekį.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Didelis cholesterolio kiekis, kurį daugiausia sukelia riebaus maisto valgymas, nutukimas, rūkymas, alkoholio vartojimas ir fizinės veiklos trūkumas, gali užkimšti kraujagysles ir sukelti insultą ar širdies ligas.

@liv.ingwell We love a good coffee but not on an empty tummy ☕️ #coffeetiktok #coffeetok #hormonalimbalance #guthealthtips ♬ original sound – Olivia Hedlund

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e