Paskelbė griežtą taisyklę: neturėsi apsauginės kaukės – neįeisi į parduotuvę

Naujausios žinios

Kai kurie prekybininkai nurodo, jog kaukes ar respiratorius bus galima įsigyti ir pačiose parduotuvėse.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė BNS sakė, kad prekybos tinklas yra visiškai pasiruošęs grįžti prie buvusios tvarkos ir turi pakankamą kiekį kaukių darbuotojams.

„Nuo rugpjūčio 1 dienos stebėsime, kad šios tvarkos laikytųsi ir mūsų pirkėjai. Kaip ir karantino metu, mūsų darbuotojai įspės kaukių ar kitų numatytų veido apsaugos priemonių nedėvinčius klientus – be jų jie nebus įleidžiami į parduotuvę. Žinoma, tikimės ir savo klientų supratingumo dėl šios prevencinės priemonės, kuri skirta mūsų visų saugumui pandemijos metu padidinti“, – nurodė ji.

Prekybos tinklo „Iki“ vykdomoji direktorė Lina Muižienė teigia, jog net ir panaikinus būtinybę dėvėti kaukes, rūpinantis visuomenės saugumu pirkėjai buvo raginami tai ir toliau daryti.

„Vėl įvedus reikalavimą dėvėti kaukes, jo laikymąsi „Iki“ parduotuvėse užtikrins apsaugos darbuotojai kartu su parduotuvių darbuotojų pagalba“, – sakė ji.

IKI parduotuvėse, pasak L. Muižienės, iki šiol išliko ir kiti karantino metu įvesti pakeitimai – saugaus atstumo žymės prie kasų, organinio stiklo pertvaros kasose, dezinfekcinio rankų skysčio dozatoriai.

„Rimi“ taip pat žada griežtą kontrolę – prekybos tinklo Viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sako, kad pirkėjai buvo sąmoningi ir per karantiną bei tikisi jų supratimo bei atsakomybės ir grąžinus reikalavimą dėl kaukių.

„Apie šią būtinybę pirkėjai bus informuojami plakatais. Į prekybos sales nebus įleidžiami pirkėjai be kaukių. Tuo rūpinsis apsauga – tuose prekybos centruose, kur bus būtina, bus didinamas apsaugos darbuotojų skaičius. Vis tik, jei pirkėjai neatsižvelgs į prašymą, jie parduotuvėse nebus aptarnaujami“, – tvirtino ji.

Be kita ko, „Rimi“ žada patys pardavinėti apsaugines veido kaukes informacinėse kasose prekybos salių prieigose ir taip klientams leisti apsipirkti „be papildomų rūpesčių“.

„Mes reikalavimą vykdysime, esame tam pasiruošę – tiek darbuotojams parūpinsime kaukių, tiek pačių pirkėjų prašysime nuo šeštadienio kaukes dėvėti. Kaip ir anksčiau šiemet, apsaugos darbuotojai turės teisę kaukių nedėvinčio asmens į parduotuvę neįleisti“, – BNS patvirtino ir „Lidl“ komunikacijos vadovas Valdas Lopeta. „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis BNS taip pat sakė, kad tinklas laikysis visų nurodymų, įskaitant anksčiau taikytas saugumo priemones – ne tik kaukių dėvėjimą, bet ir prievolę pirkėjams laikytis saugaus atstumo, apsaugos skydelius kasininkams.

„Kaukių darbuotojams turime, kaukių pardavimui pirkėjams taip pat turime, kaip ir kitų apsaugos priemonių – respiratorių, dezinfekcinio skysčio. Bus veikiama pagal reikalavimus, kurie bus nustatyti“, – tvirtino jis.

Siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad nuo šeštadienio kaukes vėl bus privaloma dėvėti viešose uždarose patalpose, įskaitant prekybos centrus ir viešąjį transportą.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e