Paskelbus rekordinį užsikrėtimų skaičių prabilo Skvernelis: Kas laukia mūsų toliau

Naujausios žinios

Premjeras Saulius Skvernelis šeštadienį savo Feisbuko paskyroje įvertino koronaviruso plitimą Lietuvoje.

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema. Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų”, – įrašą pradėjo premjeras.

Jis rašė, kad artimiausiu metu gali prireikti daryti pertrauką nuo intensyvaus gyvenimo.

„Jau kelias dienas ir asmeniškai kalbuosi su mūsų mokslininkais bei medikais. Faktas toks: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mus įprasto gyvenimo.

Antradienį renkasi mūsų suburta medikų ir mokslininkų grupė, kurios prašysime pateikti konkrečius siūlymus dėl naujų priemonių. Iškart po to vyks COVID-19 komiteto posėdis, tada – sprendimai.

Siūlysiu Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat – įvesti karantino režimą geltonosiose. Bent trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis, nei dabar galiojantys ribojimai” – dėstė S. Skvernelis.

Ir tęsė toliau: „Visų Europos (ir ne tik) šalių praktika rodo viena: kokių tik veiksmų nebuvo imtasi, kokių strategijų nebuvo taikyta, vis tiek galiausiai prieinama prie vienos ir tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina. Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas.

Jei rezultatai bus tenkinantys, karantino pratęsimo gali ir neprireikti. Tai priklauso nuo mūsų visų elgesio. Prašau visų susitelkimo ir supratingumo. Pavasarį įrodėme, kad galime tai išgyventi. Dabar turime pakartoti šią sėkmės istoriją.”

Primename, kad šeštadienį Lietuvoje pranešta apie rekordinį užsikrėtimų koronavirusu skaičių. Nustatytas 1001 naujas atvejis.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e