Plinta nauja virusinė infekcija: Indijoje aptikti pirmieji pomidorų gripo atvejai

Naujausios žinios

Naujos virusinės infekcijos, vadinamos pomidorų gripu, protrūkis, pirmą kartą nustatytas pietinėje Indijos Keralos valstijoje gegužės mėn. vaikams, išplito dar dviejose valstijose. Apie tai rašo Guardian.com.

Remiantis žurnale „Lancet Respiratory Medicine“ liepos 26 d. paskelbto straipsnio duomenimis, Keralos valstijoje virusas jau yra diagnozuotas 82 vaikams iki penkerių metų amžiaus. Taip pat yra pranešama apie ligos atvejus Tamil Nadu ir Odišos valstijose. Jose daugiausia užsikrėtusių devynerių metų amžiaus vaikų.

Nepavojinga gyvybei

Mokslininkai vis dar bando tiksliai nustatyti, kas tai per virusas. Jis vadinamas pomidorų gripu dėl ant kūno atsirandančių skausmingų raudonų pūslių, kurios yra itin užkrečiamos. Kadangi virusas lengviausiai plinta per artimą kontaktą, pavyzdžiui, per sauskelnes, liečiant nešvarius paviršius ar dedant daiktus į burną, vaikams pomidorų gripas yra pats pavojingiausias.

„Ši reta virusinė infekcija – endeminės būklės ir laikoma nepavojinga gyvybei, tačiau siekiant išvengti naujų protrūkių ir dėl baisios COVID-19 pandemijos patirties yra pageidautina saugotis“, – teigiama „Lancet“ straipsnyje.

Diagnozuoti – sudėtinga

Gydytojai teigia, kad pomidorų gripą diagnozuoti sudėtinga, nes jo simptomai labai panašūs į COVID-19, Čikungunijos bei Dengės karštligės simptomus. Pastarosios dvi ligos Indijoje yra itin paplitusios lietinguoju sezonu, nes jas platina uodai. Būtent Čikungunija – ypač paplitusi Keralos valstijoje.

„Lancet“ straipsnyje taip pat rašoma, kad pomidorų gripas gali būti ne virusinė infekcija, o Čikungunijos ar Dengės karštligės padarinys vaikams.

„Tai gali būti naujas virusinės rankų, kojų ir burnos ligos atvejis, kai dažniausiai suserga vaikai nuo vienų iki penkerių metų amžiaus bei suaugusieji, kurių imunitetas nusilpęs. Žinoma, ne išimtis ir imunitetą turintys suaugusieji“, – pabrėžiama straipsnyje.

Plinta kaip ir kitos infekcijos

Delio vyresnioji sveikatos apsaugos pareigūnė pranešė, jog pomidorų gripas galėtų būti Čikungunijos arba Dengės karštligės padarinys vaikams, kurių imunitetas yra pakankamai nusilpęs. Moteris pridūrė, jog kol kas Delyje nėra nustatyta nė vieno ligos atvejo, todėl yra įsitikinusi, kad lokalus virusas neperaugs į globalią problemą.

Manoma, jog šiuo metu pomidorų gripas plinta, nes Indijoje pastarosiomis savaitėmis nuolat daugėjo COVID-19 bei kiaulių gripo atvejų.

Gandhinagaro visuomenės sveikatos instituto profesorius Dileepas Mavalankaras teigė: „Kiaulių gripo atvejų skaičius sumažėjo COVID-19 pandemijos laikotarpiu, tačiau didžiuosiuose miestuose jis vėl auga. Kadangi virusinei infekcijai nustatyti testas yra brangus, nedaugelis žmonių tikrinasi. Todėl tikrieji sergančiųjų skaičiai nėra žinomi.“

Šaltinis: alfa.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e