Prieš lemiamą posėdį – nerami žinia iš Jurbarko

Naujausios žinios

Jurbarko politikų sūnaus, 18-mečio rytų kovos menų turnyrų prizininko Manto Icikevičiaus išprievartautos merginos sveikatos būklė pastaruoju metu pablogėjo – netrukus dar kartą gali prireikti kreiptis į medikus dėl žandikaulio, kurį smurtautojas sulaužė daužydamas auką, gydymo.

Apie tai naujienų portalui lrytas.lt penktadienį papasakojo paauglės tėvas, sunerimęs dėl atsinaujinusių simptomų. Jurbarko rajone gyvenančią moksleivę vėl kamuoja stiprus traumuotos vietos skausmas. 

„Po dvigubo žandikaulio lūžio operacijos ir reabilitacijos būklė buvo pagerėjusi, tačiau neseniai ji vėl ėmė jausti skausmą, negali smarkiau praverti burnos. Skausmas apima ir valgant.

Tikriausiai teks vėl teks tęsti žandikaulio gydymo procedūras. Negalima atmesti ir pakartotinės operacijos“, – ištarė moksleivės tėvas.

Balandį planuojama baigti po išpuolio ne vienerius metus trukantį odontologinį gydymą – išmušto danties vietoje įdėti implantą, atlikti dantų korekcijas, kitas reikalingas procedūras. Po smūgių vienas dantis buvo išmuštas, o kiti – pažeisti, kraujo klane rasta 16-metė atsidūrė reanimacijoje.

Mergina iki šiol jaučia ir didžiulius dvasinius išgyvenimus – ateityje ketinama pratęsti vizitus pas Kauno psichologus, kurie buvo nutrūkę per pandemijos piką.

Netrukus – lemiamas posėdis

Paauglės šeimos dar neapleidžia viltis pasiekti teisingumą – Aukščiausiasis teismas jau netrukus svarstys jos skundą, kuriame prašoma sugriežtinti bausmę M.Icikevičiui, taikant realų laisvės atėmimą.

„Taip žiauriai, taip sunkiai prieš dukrą nusikaltęs skriaudikas turi sulaukti griežtesnės atsakomybės. Sprendimas palikti jį laisvėje, manau, yra tikrai per švelnus.

Praėjus beveik dvejiems metams nuo nusikaltimo, dukra neišsivaduoja iš košmarų, baimės jausmo, ją kankina nerimas.

Ir nežinia kada jai pavyks tai padaryti“, – kalbėjo tėtis, ketinantis atvykti į bylos svarstymą Vilniuje.

Aukščiausiasis teismas skundus atvers kovo 29 dieną, jie bus nagrinėjami žodinio proceso tvarka.

M.Icikevičius buvo pripažintas kaltu dėl dviejų lytinių nusikaltimų epizodų – įvykdyto seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti.

Bendramoksliai per moksleivių šventę 16-metę rado visą sudažytą, veide nebuvo sveikos vietos. 

Šokiravo teismų pozicija

Savo skunde Aukščiausiajam teismui paauglės šeima prašo padidinti neturtinę žalą iki 30 tūkst. eurų ir skirti M.Icikevičiui realų laisvės atėmimą.

Advokatas Mindaugas Vasiliauskas ir jo ginamoji nesutinka su žemesnės instancijos teismų vertinimais.

„Konstatuotas visiškas teisiamojo prisipažinimas, pripažintus tai lengvinančia aplinkybe.

Tačiau jis jau pirmos apklausos metu sekė pasakas, jog smurto nenaudojo“, – stebėjosi advokatas.

Panašius argumentus išsakė ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, taip pat apskundusi švelnius Tauragės teisėjos Gražinos Gudžiūnienės ir Klaipėdos apygardos teismo sprendimus: „Netiesos sakymas procese negali būti laikomas nuoširdžiu elgesiu, pateisinant tai teisės į gynybą realizavimu“.

Žemesnės instancijos teismai nusprendė, jog lygtinis 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimas yra tinkama bausmė 16-metę itin brutaliai sumušusiam ir ją išprievartavusiam politikų sūnui, kurio nusikaltimas sukėlė sunkias pasekmes aukai.

Jaučiasi pažeminti

Moksleivei iš viso turi būti atlyginta 15 tūkst. eurų neturtinė žala – be priteistų 10 tūkst. eurų, smurtautojo tėvai 5 tūkst. eurų jai buvo sumokėję iki nuosprendžio.

Tačiau šiuo metu žalą prievartautojas atlygina vėžliškais tempais – per mėnesį mergina pervedama vos 100 eurų.

„Materialiniai dalykai, suprantama, ne patys svarbiausia, bet tai atrodo kaip pasityčiojimas. Už tokias sumas, aišku, nebūtų galima padengti platesnės apimties medicininių išlaidų, atsiradusių dėl šiurpaus išpuolio prieš dukrą pasekmių.

Vien kiek kainuoja kelionės pas gydytojus iš Jurbarko krašto į Kauną, kurių valstybė nekompensuoja.

Padariniai – siaubingi. Sulaužytas žandikaulis, itin sudėtinga dvigubo lūžio operacija, mėnesiais trukęs skausmas, valgymas pro šiaudelį.

Tai – tik maža dalis to, ką teko ir dar teks iškęsti dukrai.

Aš jau net nekalbu apie moralines pasekmes“, – ištarė prislėgtas tėvas.

Medikai nustatė, jog dusulys, kurį patiria mergina – streso pasekmė.

Neįžvelgia pastangų

Po nusikaltimo baigęs gimnaziją, M.Icikevičius šiuo metu studijuoja. Savo vardu turto jis neturi, todėl žalos atlyginimo tempai priklauso tik nuo jo pajamų.

Kalėjimo išvengęs M.Icikevičius prieš nuosprendį teismui sakė, jog šiuo metu mokosi, todėl neturi galimybės pilnai atlyginti žalos – tai esą padarys, kai pradės dirbti.

„Sunku tikėtis, kad dabar realiais terminais jis atlygins tokią žalą, nes jau dabar faktiškai nededa jokių pastangų. Jis juk galėtų pradėti dirbti – studentai įsidarbina kuo puikiausiai.

Taip pat nerealu buvo teigti, kad merginai buvo atlyginta pakankamai didelė žalos suma“, – teigė advokatas M.Vasiliauskas.

Išvydo kraupų vaizdą

Nusikaltimas buvo įvykdytas praėjusių metų gegužės pabaigoje per Jurbarko krašto vyresniųjų klasių moksleivių vakarėlį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje, kuriame skirtingų mokyklų auklėtiniai šventė mokslo metų pabaigtuves.

Portalo lrytas.lt žiniomis, M.Icikevičius vaikščiodamas sodybos teritorijoje ėmė priekabiauti prie merginos, o atstumtas įvykdė itin brutalų išpuolį. Jiedu nebuvo pažįstami.

Prievartautojui tuo metu buvo 17 metų, o jo aukai – 16 metų.

Paauglę kraujo klane surado jos klasės draugai, kurie jos pasigedo ir sunerimę ėmė ieškoti po sodybos teritoriją. Vaizdai buvo šiurpūs – išvydę sumuštos merginos veidą, ašarų negalėjo sulaikyti ir vakarėlyje dalyvavę vaikinai.

Po nusikaltimo mergina buvo nuvežta į reanimaciją, o neblaivus smurtautojas paleistas vos po dviejų parų. Pasak advokato M.Vasiliausko, iš pradžių jis kaltę neigė, bet prispirtas įkalčių, prisipažino.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e