
Įsivaizduokite: į teorijos egzaminą vykstate 60 kartų, o vairavimo egzaminą – 39. Skamba kaip košmaras? Deja, bet dviem Lietuvos piliečiams tai tapo realybe: būtent tiek kartų iki sėkmingo bandymo prireikė vairuotojo pažymėjimus laikiusiems šalies rekordininkams.
Pasak „Regitros“, dalyvavimas viešajame eisme yra didelė atsakomybė, todėl vienas svarbiausių uždavinių – užtikrinti, jog į pastarąjį patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai. Būtent todėl kai kuriems egzaminų tvarka ir griežtos šiuose taikomos taisyklės tampa negailestingomis.
Štai 2019 m. iš viso B kategorijos teorijos egzaminą „Regitroje“ pirmą kartą laikė apie 33,1 tūkst., o praktikos – apie 32,1 tūkst. asmenų.
Tačiau iš jų teorijos egzaminą iš pirmo karto išlaikė apie 50 proc., o praktikos su mechanine pavarų dėže – 35 proc., su automatine – apie 40 proc.
Šiek tiek geresnė pastarųjų kelių metų tendencija: vidutiniškai teorijos egzaminą pradedantieji vairuotojai išlaiko iš 1,6, o praktikos – 2 kartų.
„Regitros“ atstovų teigimu, galima daryti prielaidą, jog praktikos egzaminas reikalauja daugiau pasiruošimo, nes jo metu būsimas vairuotojas turi gebėti ne tik gerai valdyti transporto priemonę, bet ir tinkamai reaguoti į kitų eismo dalyvių veiksmus bei priimti reikiamus sprendimus.
Tiesa, panašu, jog bent jau teorijos egzamino išlaikymo iš pirmo karto procentas tiek moterims, tiek vyrams sekasi labai panašiai: moterų rodikliai siekė 49 proc., o vyrų – 51 proc.
Tuo metu praktikos egzaminai pirmaisiais kartais praeitais metais geriau sekėsi vyrams: su mechanine pavarų dėže išlaikė apie 40 proc. vyrų, o moterų – apie 30 proc.
Automatine pavarų dėže besimokiusių rezultatai kiek geresni: iš pirmo karto išlaikė apie 43 proc. vyrų ir 40 proc. moterų.
O štai bene įdomiausi faktai: per visą egzaminų laikymo laikotarpį (nuo 2003 m.) daugiausiai teorijos dalį buvo bandyta laikyti Vilniaus filiale – 60 kartų, o praktinę dalį Tauragės filiale – 39 kartus.
Galite tik įsivaizduoti, kokį džiaugsmą tąkart jautė pergalę šventę vairavimo mokiniai.
Svarbiausia į egzaminą ateiti jau pasiruošus
„Regitros“ atstovų paklausus apie esmines nesėkmingų bandymų priežastis, naujienų portalas lrytas.lt sulaukė patikinimo, jog didžiausias visų egzaminą laikančių priešas – stresas.
„Ne paslaptis, jog būtent stresas turi didelę įtaką žmogaus savijautai, jis sukuria savo veiksmų neužtikrintumo jausmą, neleidžia tinkamai sukoncentruoti dėmesio į atliekamus manevrus bei aplinką“, – pasakojo „Regitros“ atstovai.
Žinoma, atsiranda ir tokių vairuotojų, kurių įgūdžių lygis tiesiog nepakankamas, o ir žinių stinga.
„Neretai atvykstantys laikyti egzaminą asmenys neturi susiformavusių įgūdžių, jiems pritrūksta žinių, o tai lemia, jog jie dar nėra pasiruošę saugiai bei savarankiškai dalyvauti viešajame eisme. O būtent egzaminų tikslas yra užtikrinti, kad į viešąjį eismą patektų tie vairuotojai, kurie gebės reaguoti į įvairias iškilusias sudėtingas situacijas kelyje, nekels pavojaus nei sau, nei aplinkiniams“, – dėstė mintis atstovai.
Kaip viso to išvengti? Paprastai: į egzaminą vertėtų registruotis tik tada, kai jaučiamasi užtikrintai, pasitikima savomis žiniomis bei įgūdžiais.
Šaltinis
A 10-minute streaming video at 300Kbps consumes upwards of 20 megabytes of bandwidth and might cost the Web site 10 to 20 cents to send it to the viewer.
You’ve made some really good points there. I looked on the net to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this site.
2nd millennium BCE. The prophet Zoroaster himself, although traditionally dated to the 6th century BC, is thought by many fashionable historians to have been a reformer of the polytheistic Iranian religion who lived within the 10th century BC.
Silver Sea Cruises – This line of cruise ships, initiated by the Lefebvre family in Rome, affords luxurious voyages and touches remote ports.
5. Though White possesses the pair of bishops, Black still strives for a quick opening of the place to take advantage of their lead in development.