Skiepų pasai gali tapti privalomi rūbų pirkėjams

Naujausios žinios

Vadinamieji „koronaviruso (skiepų) pasai“, kurių įvedimą svarsto Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė, dar šių metų vasarą gali tapti privalomi Anglijos gyventojams, besilankantiems drabužių ir kitose parduotuvėse.

Tarp šiuo metu vyriausybės svarstomų priemonių yra ir nuostata, numatanti, jog iš Anglijos parduotuvių lankytojų gali būti reikalaujama įrodymų, kad jie buvo paskiepyti nuo koronaviruso, neseniai persirgę ir įgiję imunitetą arba neseniai pasitikrinę (atlikę ligos tyrimus).

Tiesa, vyriausybė kol kas nepatikslino, kokių parduotuvių lankytojams gali būti taikomas minėtas reikalavimas, tačiau labai tikėtina, kad skiepų pasų ar kitokių įrodymų, jog nesergama koronavirusu, prireiks lankantis drabužių parduotuvėse, kur pirkėjai dažnai liečia apžiūrimas prekes.

Vyriausybė tik patikslino, kad skiepų pasų neprireiks Anglijos karantino atlaisvinimo 2-ojo ir 3-iojo etapo metu, atitinkamai prasidėsiančio balandžio 12 d. ir gegužės 17 dieną.

Skiepų pasų įteisinimui itin priešinasi opozicinė Leiboristų partija, kuri mano, jog tokie pasai yra diskriminacinio pobūdžio.

Jei skiepų pasai bus įteisinti, jie gali tapti privalomais lankantis parduotuvėse ir įvairiuose renginiuose. Tikėtina, kad barams ir restoranams bus leidžiama rinktis, ar reikalauti iš lankytojų skiepų pasų, ar ne.

Šaltinis: anglija.today


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e