Vokietijoje, žinoma, taip pat yra skurstančių žmonių, benamių, gyvenančių gatvėse. Tačiau tie žmonės, kurie nori dirbti, bet dėl kažkokios priežasties tapo skurdžiais, gali gauti iš valstybės butą specialiuose namuose.
Štai kaip atrodo šie namai
Tokiame bute gyvenantis žmogus neįgyja nuosavybės teisės į butą. Visas turtas priklauso valstybei.
Butus skirsto Rotušė (savivaldybė). Jei reikalingas didelis socialinis būstas, eilėje reikia laukti apie 3-4 metus.
Jei reikalingas nedidelis butukas, laukiama apie 1 -1,5 metų. Laukimo laikotarpiui vokiečiai arba migrantai gauna gyvenamąjį būstą bendrabutyje.
Kai suteikiamas butas, jums gali būti suteikiamas laikas, kad „atsistotumėt ant kojų“ ir mokestis už butą, maždaug 500 eurų, nebus iš jūsų imamas, jį kompensuos valstybė. Vėliau teks mokėti mokestį kas mėnesį.
Štai tokios dėžutės, kaip nuotraukoje aukščiau – tai požeminiai šiukšlių konteineriai. Puiki apsauga nuo dvoko. Kiekviename name yra liftai, nežiūrint į tai, kad namai tik 3 aukštų, nes tai reikalinga žmonėms su negalia. Ir dar yra rūsys.
Namo rūsyje kiekvienam butui yra skirtas nedidelis sandėliukas. Namai apšildomi šiluminiu siurbliu, o butuose yra tik termostatai. Visur įrengtos šildomos grindys.
Namuose yra internetas, ant stogų – vakuuminiai kolektoriai ūkyje naudojamo vandens pašildymui. Tokiuose namuose gyvena daug migrantų iš buvusios Tarybų sąjungos ir iš arabų šalių.