Koronaviruso statistika šokiruoja – Skvernelis: Nuo Spalio 1-Osios Nauji pakeitimai ir reikalavimai, kuriuos privaloma žinoti visiems

Naujausios žinios

Šalyje kylant užsikrėtusių koronavirusu skaičiui, premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia, kad svarbiausia laikytis apsaugos priemonių, tokių kaip atstumų laikymasis ir rankų plovimas. Visgi, atsiras ir naujų ribojimų, pavyzdžiui, bus uždraustos miestų ir derliaus šventės.

„Radviliškyje pratrūkęs COVID-19 židinys yra pamokanti istorija, kad viskas prasideda nuo neatsargaus elgesio. Tereikia labai nedaug: kažkas iškišo nosį per kaukę, kažkas nenusiplovė rankų – ir turime problemą.

Šiandien COVID-19 valdymo komiteto posėdyje iš medicinos profesorių darsyk išgirdome: svarbiausias ginklas prieš virusą yra mūsų pačių atsakingas elgesys. Todėl dar kartą prašau visų: atstumas, rankų higiena, veido apsaugos priemonės – ir teisingas jų dėvėjimas! Ir, žinoma, venkime nebūtinų kontaktų.

Primenu, kad Sveikatos apsaugos ministerija yra išleidusi rekomendacijas daugeliui sektorių. Pats laikas visiems įstaigų ir įmonių vadovams darsyk detaliai viską perskaityti ir imti taikyti. Ypač – dėl nuotolinio bei pamaininio darbo.

Dabar – apie būtinus sprendimus. Ligoninės yra mūsų strateginiai objektai. Todėl stiprinsime jų apsaugą, testuosime medikus tiek, kiek reikės. Užtikrinsime, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių. Galime pasidžiaugti, jog šiai dienai rimtesnių ribojimų taikyti nebūtina: nors užsikrėtimų skaičius auga, hospitalizuotų žmonių turime nedaug. Tokiai pozicijai pritarė ir medikai.

Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai – nė kiek.

Kaip labai taikliai pastebėjo vienas iš šiandienos pasitarime dalyvavusių profesorių – jei nieko nekeisime, tai ir užsikrėtimo dinamika bei tendencijos nesikeis. Suprantu dalies žmonių nuovargį, susierzinimą, gal net pyktį, tačiau negalime pasiduoti ir nuleisti rankų. Privalome imtis visų būtinų priemonių tam, kad apsaugotume mūsų visų sveikatą ir gyvybes“, – socialiniuose tinkluose rašė S. Skvernelis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius duomenis apie koronaviruso padėtį Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą buvo ištirti 1369 mėginiai, iš kurių 70 teigiamų. Tai reiškia, kad šiuo metu bendras Covid-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 3814 ribą.

Naujų mirčių nustatyta nebuvo. Jų skaičius – 87. Nuo šio viruso jau pasveiko 2199 asmuo.

Šiuo metu izoliacijoje – 13927 asmenys, o nuo birželio 1 d. užfiksuoti 249 įvežtiniai atvejai.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Registrų centro duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis siekia 25,6 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Šiuo rodikliu, skaičiuojant pagal pastarųjų 14-os dienų duomenis, pirmauja Radviliškio rajono savivaldybė. Čia sergamumo rodiklis – 180 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Antri – Raseinių rajonas su 166,5 atvejais, o trečioje vietoje Šiauliai su 77,8 atvejais 100 tūkst. gyventojų.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e