Suglumino kainų skirtumai: saldainių dėžutė Lietuvoje – beveik 4 kartus brangesnė nei Jungtinėje Karalystėje

Naujausios žinios

Lietuvoje 13,99 euro, o Jungtinėje Karalystėje – 3,5 svaro (3,98 euro), toks kainų skirtumas užfiksuotas tarp lietuviškame prekybos tinkle „Iki“ ir Jungtinės Karalystės TESCO parduotuvėse esančių saldainių.

„Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu ir nuotrauka, kurioje vaizduojama saldainių rinkinio „Nestle quality street“ kaina „Iki“ parduotuvėje.

Čia jie kainuoja beveik 4 kartus daugiau nei Jungtinėje Karalystėje esančiame prekybos tinkle TESCO. Kaina „Iki“ siekia 13,99 euro, o TESCO – 4 svarus (4,55 euro), apsiperkantiems įmonės internetinėje parduotuvėje ir turint nuolaidų kortelę – 3,55 svaro (3,98 euro). Jungtinėje Karalystėje esančiame ALDI toks pat saldainių rinkinys kainuoja 3,99 svaro (4,55 euro), „Sainsbury‘s“ – 3,5 svaro.

P. Čepkauskas LRT.lt svarstė, kad „Iki“ gali šiems saldainių rinkiniams daryti nuolaidą, todėl dabar nustatė didesnę kainą.

„Mes esame akcijų valstybė. Pagal parduotuvėje matomą prekių išdėstymą galima spėti, kad prekybos tinklas ruošiasi saldainių rinkiniui taikyti nuolaidą, gal todėl ir padarė didesnę kainą. Manau, kad šioms prekėms bus padaryta 50–60 proc. nuolaida, o pirkėjui bus bandoma parodyti, kaip mes daug nuleidome kainą. Jungtinėje Karalystėje konkurencija yra daug didesnė, todėl tokie triukai neveikia, o kainos yra adekvatesnės“, – sako P. Čepkauskas.

Jis taip pat pastebi, kad saldinių rinkinio kaina Lietuvoje gali būti tokia ir dėl mažos rinkos, prastų pirkimo vadybininkų.

„Lietuviškų maisto prekių eksporto kainos augo 7 proc., o į Lietuvą importuojamo maisto kainos yra paaugusios apie 30 proc. Lietuva yra maža rinka, todėl mūsų prekybos tinklų perkamoji galia yra mažesnė nei kitur. Dar viena priežastis – pirkimo vadybininkų žemas profesionalumo lygis“, – svarsto kainų ekspertas.

„Iki“ – kainos priklauso nuo daug veiksnių

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė LRT.lt teigė, kad bendrovė prekes perka iš Lietuvos ir tarptautinių gamintojų, kurie dirba su globalia tiekimo grandine, o procesai, vykstantys pasaulinėse žaliavų rinkose, į vieną ar į kitą pusę veikia jų pardavimo kainas.

„Kokios kainos būna atskirose rinkose – priklauso nuo kiekvieno gamintojo turimų sutarčių su partneriais, regiono strategijos, rinkos dydžio, kuri daro tiesioginę įtaką pirkimo kainoms.

„Iki“ parduotuvė

Kodėl tokia kaina nustatyta mūsų rinkai, siūlome kreiptis į gamintoją. Kodėl ilgesni pristatymo atstumai kainuoja brangiau nei trumpi – siūlome kreiptis į transporto įmones. Kodėl PVM tarifai skiriasi tarp šalių – siūlome kreiptis į šalių vyriausybes“, – komentuoja V. Budrienė.

Vaida Budrienė

Ji taip pat pažymi, kad „Iki“ prekybos tinklas investuoja labai daug, kad vartotojai kuo mažiau pajustų kainų pokyčius.

„Tą puikiai įrodo ir mūsų skelbiamų akcijų populiarumas, ir taupymo programų „Pigintuvas“ ir „Stop infliacijai“ sėkmė. Kiekvieną dieną suteikiame pirkėjams galimybę apsipirkti vienomis patraukliausių kainų rinkoje“, – LRT.lt teigė „Iki“ atstovė.

Šaltinis: lrt.lt


TikrojiLietuva.net
0 0 votes
Įvertinimas
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pasidalinti Facebook'e