Svarbu žinoti visiems – Nuo rytdienos pakeitimai dėl privalomų kaukių dėvėjimo

Naujausios žinios

Nuo penktadienio kaukes ir vėl bus privaloma dėvėti renginiuose, kurie vyksta tiek lauke, tiek uždarose patalpose, taip nurodoma trečiadienį Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytame įsakyme.

Apsaugines veido priemones bus privaloma dėvėti renginiuose tiek lauke, tiek ir uždarose patalpose. Kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams.

Tai, kad ši nauja priemonė įsigalioja nuo penktadienio, rugpjūčio 21 d., portalui patvirtino ministro patarėja Lina Bušinskaitė. 

„Nuo rytojaus kaukes privalomos sporto, varžybų, kultūros renginiuose, kitose pramogų ir laisvalaikio vietose atvirose ir uždarose erdvėse. Šiandien šie teisės aktai paskelbti teisės aktų registre“, – patikslino ji.

Įsakyme nurodoma, kad kultūros, pramogų ir kitų renginių, susibūrimų metu atvirose erdvėse iki rugpjūčio 1 d. dalyvautų ne daugiau nei 1000 žiūrovų ar dalyvių (uždarose erdvėse – 600) ir būtų laikomasi 1 m atstumo tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius ir artimus kitus giminaičius, globotinius.

Renginį organizuojant atviroje erdvėse, žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio ar susibūrimo metu turi dėvėti nosį ar burną dengiančias apsaugos priemones.

Išlyga bus daroma tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveiktos būklei. Tokiais atvejais rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

„Kaip tik COVID-19 suvaldymo komitete pirmadienį apie tai kalbėjome. Nors pirminėje versijoje nebuvo siūloma naudoti kaukes renginiuose atvirose erdvėse, jei sergamumo rodiklis yra iki 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Bet po pasitarimo sutarėme, kad nelauksime tų 16 atvejų ir artimiausiu metu bus parengti sprendimai, kad kaukės taptų privalomos ir atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose“, – spaudos konferencijoje savaitės pradžioje kalbėjo A. Veryga

Anot ministro, tokių priemonių imtasi žinant, kad kai kurie žmonės atstumo neišlaiko: „Kaune kiemelyje atviroje erdvėje vykęs renginys parodė, kad žmonės užsikrečia. Todėl ir buvo pasiūlyta įvesti šią priemonę.“

Bauda – nuo 500 eurų

Šalyje nuo rugpjūčio 1 d. jau privaloma dėvėti apsaugines kaukes uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojus ir paslaugų teikėjus bei vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus, pirkėjus, paslaugų gavėjus, vartotojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

Veidą dengti būtina prekybos vietose, viešajame transporte ir kitose uždarose erdvėse. 

Tokios prievolės neturės viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat bus numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę (pvz., barzdos skutimui).

Lietuvos policijos departamentas informavo, kad Vyriausybei nusprendus nuo šeštadienio sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, pareigūnai pagal galimybes skirs didesnį dėmesį prekybos centrams ir reaguos į pranešimus dėl pažeidimų susijusių su kaukių nedėvėjimu. 

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e