Tikra meilės istorija su liūdna pabaiga, slypinti po visų pamėgtos kramtomosios gumos “Love is…” paveikslėliais

Naujausios žinios

Eina jau trečias dešimtmetis po to, kai parduotuvių lentynose pasirodė kramtomoji guma “Love is…”. Jos populiarumui nebuvo lygių, o daugelis iš mūsų vis dar prisimena tą saldų skonį, spalvingą įpakavimą ir svarbiausia – piešinius, kuriuos kolekcionavo ne vienas. Įpakavimas dažnai buvo net svarbesnis už pačią gumą, nes kiekvieną kartą galima buvo atrasti vis naują epizodą, pasakojantį apie tai, kas yra tikra meilė. Tačiau mažai kas žino, kad piešiniuose buvo pavaizduota tikra meilės istorija – dailininkė Kim Casali tokia meno forma išreiškė savo begalinę meilę vyrui Roberto Casali.

Tikroji meilės istorija

Kim niekada nelaikė savęs didžia menininke, nors jos darbus, kuriuos ji pradžioje piešė savo vyrui ant popierinių servetėlių, ilgainiui pradėjo publikuoti įvairiuose žurnaluose ir laikraščiuose. Paklausta, kodėl pasirinko būtent tokią išraiškos formą Kim sakydavo : “Tai yra mano jausmų ir emocijų išraiška. Jeigu galėčiau, rašyčiau dainas apie meilę, tačiau esu nevykusi rašytoja. Todėl šie piešiniai geriausiai man padeda atspindėti mano jausmus ir emocijas, kurias išgyvenu savo santuokoje”

Autorė savo piešiniuose visada pasirašydavo savo vardu Kim, o savo vyra yra ne kartą “paminėjusi” piešiniuose raide R. Ilgainiui šie komiksai tapo tokie populiarūs, kad net atsirado ant marškinėlių, puodelių, kalendorių ir pan.

Kim ir Roberto gyvenimas buvo tiesiogiai atspindimas piešiniuose, tačiau viena detalė neatitiko buvusios tikrovės – Kim ir Roberto turėjo du sūnus, nors komikse jie pavaizduodavo berniuką ir mergaitę. Matyt jiems iš tikrųjų norėjosi, kad jų šeimą papildytų dar mergaitė.

Deja šeimą sukrėtė baisi žinia – Roberto serga vėžiu ir šansų jį išgydyti beveik nėra. Po poros metų nuo diagnozės Roberto mirė, taip ir nesugebėjęs susilaukti su Kim dukros. Tačiau jie turėjo kitą planą – pora prieš Roberto mirtį užšaldė jo spermos. Nors tuo metu tai buvo tikrai kontroversiška, Kim ryžosi dirbtiniam apvaisinimui ir praėjus pusantrų metų po Roberto mirties jiems gimė trečiasis sūnus. Paklausta kodėl Kim norėjo dar vieno vaiko ji tiesiog atsakė – “Aš labai myliu savo vyrą ir jei turiu galimybę turėti dar vieną jo dalelę sūnaus pavidalu, aš ta galimybe tikrai pasinaudosiu”.

Visą istorijos autentiškumą galima buvo pastebėti ir piešiniuose – buvo išleista serija su moterimi, gedinčia mylimojo prie antkapio. Po kurio laiko moteris buvo pavaizduota viena su vežimėliu, pristatanti pasauliui naujagimį Milo Roberto.

Kai vyrui diagnozavo vėžį, Kim perleido autorines teises dailininkui Bilui Asprey, kuris tesė jos pradėtą darbą daug metų, net po pačios Kim mirties.

Taigi kaip ši istorija persiliejo į legendinę kramtomosios gumos pakuotę?
Turkų kompanija “Intergum” tiesiog pradėjo spausdinti Billo Asprey pieštus komiksus ant dviskonės spalvotos kramtomosios gumos pakuotės. Dviejų skonių idėja simbolizavo poros meilę.
Gamintojas savavališkai spausdino meilės istorijas ant vidinės pakuotės pusės, visiškai to nepranešus autoriui. Billas apie kramtomąją “Love is…” sužinojo visai netyčia 2008 metais interviu metu, kai buvo paklaustas, ką mano apie tokią jo piešinių populiarumo formą.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e