SVARBU! Veryga: kaukių prireiks ir atvirose erdvėse

Naujausios žinios

Nuo šiol kaukės susibūrimuose ir lauke turėtų būti rekomenduojamos, trečiadienį Vyriausybė paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Be to, netrukus jos gali kai kur tapti ir privalomos, spaudos konferencijos metu pridūrė jis.

„Norėčiau atkreipti į tai, kad kalbėjome apie susibūrimus ir kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse. Buvo siūlymas kaip teikti rekomendaciją.

Tačiau jau parengti sprendimai, kad kaukės taptų privalomos ir atviruose renginiuose. Nuspręsta nelaukti tų 16 atvejų 100 tūkst. gyventų ir įvesti šią priemonę“, – sakė A. Veryga.

Naujos rekomendacijos

Vyriausybė pirmadienį patvirtino rekomenduojamąsias bendrąsias COVID-19 ligos priemones, kurios būtų taikomos atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją. 

Priemones galėtų atskirai taikyti savivaldybės.

Numatomas, kad suminis sergamumo 14 d. rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra suskirstomas į 4 grupes, kuomet yra mažiau kaip 3 atvejai. Antra grupė nuo 3 iki 16 atvejų, trečia – 16-25 atvejų, ketvirta – daugiau  nei 25 atvejai.

„Siūloma koreguoti, vieną iš 4 karantino atšaukimo kriterijų. Tą, kuris susijęs su lokalizuotais  ir valdomais ligų protrūkiais. 

Jame yra įrašyta, kad ne mažiau kaip 90 proc. per savaitę nustatytų naujų atvejų turi būti susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais, tai siūlome pakoreguoti, kad su protrūkiais ar įvežtiniais atvejais nesusijusių ligos protrūkių dalis sudarytų ne daugiau kaip 10 proc. per savaitę“, – kalbėjo A. Veryga.

Taip pat siūlomi pakeitimai, kurie leistų teikti siūlymus dėl apsaugos priemonių naudojimo ir atšaukus karantiną.  

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e