Veryga: pateiktas pasiūlymas atšaukti privalomą kaukių nešiojimą

Naujausios žinios

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad Vyriausybei yra pateiktas siūlymas jau artimiausiu metu atšaukti reikalavimą viešose vietose dėvėti veido apsaugos priemones. Palaipsniui švelninant Lietuvoje įvesto karantino sąlygas, o užsikrėtimų skaičiui mažėjant, ministro teigimu, įpareigojimo viešose vietose nešioti apsaugos priemones gali nebelikti.

Kaip sakė A. Veryga, Vyriausybei yra pateiktas pasiūlymas atvirose viešose erdvėse, kur žmonės nesibūriuoja ir nesirenka, privalomumo gali būti ir atsisakyta. Tačiau rekomendacijos dėvėti kaukes ir lauke tikriausiai liks.

„Bet uždarose erdvėse, ten, kur žmonės bendrauja, tokios minties atsisakyti kaukių nėra. Supraskime, kad šventėse susirenka ne vienos šeimos nariai ir, jei susirenka žmonės iš įvairių vietų, tas kaukes dėvėti reikėtų. Supraskime, kad į kiekvieną šventę pareigūnų niekas nesiuntinės, todėl ir organizatoriai turėtų suprasti, kad ypatingai ten, kur vyks pasilinksminimas, po to galų gale ir apsvaigusių, ar jie norės veltis į tam tikrus konfliktus. Tai tikrai, kelis kartus pagalvoti prieš organizuojant tas šventes“, – sakė A. Veryga.

Vis dėlto, kol Vyriausybės sprendimo nėra – aiškių rekomendacijų taip pat nėra.

„Kiek toks reikalavimas išliks, aš dar nedrįsčiau spėlioti ir sakyti. Kol realiai virusas yra gyvas, mes labai greitai užmiršome, sako – nedaug atvejų. Viskas prasidėjo nuo vieno atvejo. Ir Kinijoje viskas prasidėjo nuo vieno atvejo. Lietuvoje jų yra ne vienas, yra keli šimtai, kurie yra užsikrėtę ir dar gali užkrėsti kitus. Tie žmonės yra ne tik gydymo įstaigose, nors ten yra pagrinde židiniai, bet yra žmonių užsikrėtusių ir kitur, ir turime saugotis. Kai neliks užsikrėtimo atvejų, tada, matyt, galima ir bus kalbėti apie atsisakymą šitų priemonių“, – sakė SAM vadovas.

Ministro žurnalistas paklausė, ar kaukės vis tik turėtų būti privalomos, ar rekomenduojamos.

„Ten, kur reikia ir turi būti nustyta prievolė – uždarose patalpose, kur žmonės susiburia, bendrauja, kontaktas yra neišvengiamas, tai kaukes dėvėti reikės. Bet dėl kaukių nešiojimą atviroje erdvėje girdime didelį nepasitenkinimą. Aišku, yra žmogiška greitai užmiršti visas problemas, kadangi Lietuvai neblogai sekėsi su viruso valdymu, – sakė A. Veryga.

– Vis daugiau žmonių atsiranda, kurie galvoja, kad to viruso iš vis gal nėra ir tas diskomfortas, kuris yra sukeliamas kaukę dėvint, kai oras sušilo, jau yra didesnė problema negu pats virusas. Supraskime, kad bet kokios priemonės įgyvendinimas priklauso ne tuo, kiek policijos bus gatvėje, o nuo to, kiek žmonės bus sąmoningi ir patys laikysis. Tai, jei matome, kad visuomenė savotiškai nebepriima tam tikrų priemonių, jų nebeįmanoma įgyvendinti, tai nebėra prasmės kai kurių priemonių ir taikyti ir laikyti kaip prievolės, kad ir tų pačių kaukių viešumoje.“

Pasak ministro, kaukės turėtų būti rekomenduojamos. „Šalys, kurios turi dėvėti kaukes, <…> rodo, kad jos niekam nieko blogo nepadarė ir nesukėlė kažkokių sutrikimų, deguonies trūkumo ir pan. Žmonės gyvena ir tikrai apsaugo bent nedidelę dalį gyventojų, – sakė A. Veryga. – Tai, rekomendacijos, manau, tikrai ilgą laiką išliks.“

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e