Vyriausybė aišku ir vėl persigalvojo: Prekybos centrų durys nebus atveriamos

Naujausios žinios

Vyriausybė neplanuoja jau nuo kitos savaitės leisti dirbti prekybos centruose esančioms ir atskiro įėjimo iš lauko pusės neturinčioms parduotuvėms, paviljonų kompleksams turgavietėse.

Nors dar praėjusią savaitę Vyriausybė siuntė žinią, kad trečiadienį žadama pritarti prekybos centruose esančių parduotuvių atvėrimui, augantys susirgimų COVID-19 skaičiai keičia planą.

Kaip rašoma Vyriausybės nutarimo projekte dėl karantino švelninimo, kurį šiandien svarstys Vyriausybė, jau nuo kitos savaitės atverti daugiau parduotuvių neplanuojama. LRT šaltinių teigimu, ankstesniame karantino švelninimo projekte toks pasiūlymas buvo, tačiau šiandien jis buvo panaikintas.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybė posėdžio metu pažymėjo, kad atverti daugiau prekybos vietų nežadama, nes epidemiologinė situacija šalyje blogėja.

„Turime seniai matytą atvejų skaičių. Pusė Lietuvos yra eksponentinio augimo stadijoje ir pusė ne. Matysime, kiek ribojimo judėjimo panaikinimas tą situaciją paveiks. (…) Vilniaus apskrityje turime trigubai daugiau atvejų, ligoninėse yra du kartus daugiau žmonių, nei buvo prieš pusantro mėnesio“, – akcentavo I. Šimonytė.

Ingrida Šimonytė

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę po susitikimo su premjere, ekonomikos ir sveikatos apsaugos ministrais, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė teigė, kad didžiuosius prekybos centrus ir parduotuves, neturinčias atskiro įėjimo iš lauko, bus svarstoma atverti balandžio 12 dieną.

Prekybos centras „Ozas“ per karantiną

„Yra toks planas pagal dabartinę situaciją trečiadienio posėdyje šį klausimą svarstyti. Jeigu sprendimas būtų teigiamas, atvėrimas būtų nuo balandžio 12 dienos“, – praėjusią savaitę sakė R. Vainienė.

Tuo metu Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad nors epidemiologinė situacija Lietuvoje negerėja, valdžia ieškos būdų, kaip saugiai leisti veikti prekybos centrams.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienio rytą LRT RADIJUI teigė, kad Vyriausybė žada priimti sprendimą dėl visų prekybos vietų atidarymo.

„Šiandien Vyriausybė renkasi į posėdį ir šiandien Vyriausybėje ant stalo bus prekybininkų ir iš esmės visos prekybos sugrąžinimo į veiklą klausimas. Tikiuosi, kad priimsime šį sprendimą, nes daug kas jau yra sugrįžęs į veiklą, daug laiko prekybininkai – ar prekybos centrai, ar parduotuvės, kurios neturi įėjimo iš lauko pusės – neveikia, tai tikimės, kad saugiau bus galima jau nuo balandžio 12 dienos dirbti“, – sakė A. Armonaitė.

Didžioji dalis prekybos įmonių duris lankytojams užvėrė 2020 m. gruodžio 16 d. sugriežtinus karantino ribojimus.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Parduotuvėms iki 300 kv. m, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, leista atsidaryti nuo vasario 15 d. Kovo 15 d. leista atsidaryti visoms parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, neribojant jų dydžio.

Siūloma naikinti rekomendacijas parduotuvėms

Nutarimo projektu siūloma atsisakyti rekomendacijos visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus (išskyrus internetinę prekybą).

Taip pat siūloma atsisakyti rekomendacijos padidinti dirbančių kasų skaičių, kad eilėje būtų ne daugiau kaip 5 asmenys, nustatyti ilgesnį parduotuvių darbo laiką.

Taip pat siūloma sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu leisti teikti paslaugas ne daugiau kaip 10 asmenų (anksčiau 5), išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

Šaltinis: lrt.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e