Žiaurus paauglių smurtas Kaune: grupė paauglių užsipuolė merginą – spardė, mėtė kamuolį į galvą (N-18)

Naujausios žinios

Antradienį pasiekė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas galimas paauglių smurtas – grupelė nepilnamečių tyčiojosi iš merginos, ją spardė, mėtė kamuolį jai į galvą. Pranešimo apie šį įvykį sulaukė ir policija – vyksta aplinkybių patikslinimas.

„Kovo 31 dieną mano dukrą užpuolė būrys paauglių, tarp kurių buvo ir du Plechavičiaus kadetų licėjaus (Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, veiklą vykdančio Kaune – aut. past.) auklėtiniai“, – tokio anonimo atsiųsto laiško, pavadinto „paauglių smurtas“, antradienio rytą sulaukė 15min redakcija.

Kartu atsiųstas ir vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas galimas nepilnamečių smurtas prieš paauglę merginą.

Vaizdo įrašo pradžioje jaunuoliai tariasi, kaip pakenkti prie sienos priremtai merginai: vienas giriasi jau spyręs į nugarą, kita teigia nenorinti užtaisyti „fanaro“ ar smūgiuoti į saulės rezginį.

„Aš sakiau, kad nieko nedarysiu, bet nesakiau, kad jie nieko darys“, – konstatuoja prieš užpultąją stovinti kita mergina.

Tuomet pasipila kojų spyriai į paauglės kojas, jai į galvą imamas mėtyti kamuolys.

Užpultoji į visą tai reaguoja gana ramiai, vėliau atsiprašo prieš ją stovinčios merginos. Ši pasiūlo atsiprašyti ne tik jos, bet visų, ją apsupusių. Paauglė, prieš kurią smurtaujama, atsiprašo visų. Už ką, taip ir lieka neaišku.

„Neatleisiu, na****, dar skysčiu apipilsiu“, – į atsiprašymą atsako vienas iš smurtautojų.

Tuomet pasigirsta paauglių šūksniai „kviečia mentus!“ ir, grupelei smurtautojų bei pasyvių smurto stebėtojų ėmus skirstytis, vaizdo įrašas nutrūksta.

Susisiekti su anonimiškai vaizdo įrašą atsiuntusiu asmeniu 15min nepavyko.

Užklausos dėl įvykio nusiųstos Kauno apskrities policijai, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjui.

Šios ugdymo įstaigos vadovė Ingrida Levickienė (direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas) 15min tikino nieko apie šį įvykį nežinanti, negalinti pasakyti, ar jame galėjo dalyvauti licėjaus ugdytiniai, tačiau šio fakto galutinai neatmetė. Nebuvo iki antradienio vakaro su ja susisiekusi ir policija.

Licėjaus direktorė paprašė, gavus daugiau duomenų ar pasitvirtinus 15min skaitytojo informacijai, pranešti įstaigai, esą tokius dalykus stengiamasi kuo greičiau stabdyti, o smurtaujantys mokiniai griežtai šalinami iš licėjaus – smurtas netoleruojamas.

Peržiūrėjusi vaizdo įrašą, ji teigė su kitais licėjaus darbuotojais atliksianti gilesnę analizę – vienas smurtautojas gal ir yra kiek panašus į jų mokinį. Tiesa, ne visų smurtautojų veidai yra užfiksuoti, galbūt ne visas išpuolis yra nufilmuotas.

Kauno miesto vaiko teisių gynėjai informacijos apie šį įvykį antradienio rytą taip pat nebuvo gavę.

„Pagal iš jūsų gautą informaciją Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyrius iš karto kreipėsi į policiją dėl pagalbos nustatant incidento dalyvių tapatybes bei įvykio ištyrimo. Ši situacija primena, kad su patyčiomis ir smurtu turime kovoti ne tik tam skirtų kampanijų metu, bet nuolat. Tikimės, kad vaizdo įrašas policijai padės greičiau nustatyti įvykio dalyvius, o vaiko teisų gynėjams atlikti savo pareigą“, – 15min teigė Andželika Vežbavičiūtė, Kauno miesto vaiko teisių apaugos skyriaus vedėja.

Ramunė Liubinaitė, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Kauno mieste, Kauno ir Marijampolės apskrityse, atkreipė dėmesį, kad smurtą patyrusiam vaikui dažniausiai reikalinga skubi psichologo pagalba.

„Vaiko teisių gynėjai, pasikalbėję su nuskriaustu vaiku, išsiaiškintų, kokia pagalba yra tikslingiausia. Norime pastebėti, kad pagalba reikalinga ir smurtautojams. Neretai vaikus, paauglius netinkamai elgtis skatina paties patirti neigiami išgyvenimai, savo laiku neišspręsti, jie gali pasireikšti smurtu arba patyčiomis.

Primename, kad informaciją pateikti galima ir anonimiškai. Vaiko teisų gynėjai aiškinasi bet kokia forma gautus pranešimus apie galimai pažeidžiamas vaiko teises, taip pat tikrina ir anoniminę informaciją“, – patikino vaiko teisių gynėjų atstovė.

Kauno apskrities policija 15min patvirtino, balandžio 4 dieną sulaukusi apie šį įvykį pranešimo. Pranešta, kad iš nepilnametės šaipėsi ir tyčiojosi apie 12 kitų asmenų.

„Mūsų pareigūnai pradėjo aplinkybių patikslinimą, siekiant išsiaiškinti, kas ir kada tiksliai įvyko, kokie asmenys dalyvavo“, – antradienio popietę teigė Odeta Vaitkevičienė, Kauno apskrities policijos atstovė spaudai.

Nors anonimas nurodė, kad smurtas fiksuotas kovo 31 dieną, sužinoti tikslių faktinių aplinkybių šiuo metu nepavyksta. Iš vaizdo įraše regimos vasariškos vaikų aprangos galima suabejoti, ar tikrai filmuota šiuo metu. Atsakyti į visus iškilusius klausimus turėtų policijos aplinkybių patikslinimas.

Šaltinis: 15min.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e