Papasakojo, kaip kaimynai gyvena iš pašalpų: „Pravėrusi namų duris net išsižiojau“

Nuomonės

Daug kas smerkia iš pašalpų gyvenančius žmones, nes jie neva viską prageria ir gyvena skurde, purve, smurte.

Mano kaimynystėje taip pat yra viena šeima, kuri jau daug metų prižiūrima socialinių darbuotojų. Nesigilinau, kodėl tris vaikučius auginantys tėvai turi reikalų su valstybinėmis institucijomis.

Tačiau nei girtaujančių, nei besimušančių jų nemačiau. Tik pastebiu, kad kartais pas juos užsuka svetimi žmonės ir viską tikrina, daug klausinėja.

Visada į juos žiūrėdavau kreivai, kaip ir dauguma žiūri į niekur nedirbančius žmones. Tačiau visai neseniai mano nuomonė pasikeitė kardinaliai ir netgi panorau pasidalinti savo įžvalgomis su kitais. Galbūt kažkas taip pat pakeis požiūrį į taip nepagarbiai vadinamus „pašalpinius“ žmones.

 Sunkiai besiverčiančios šeimos namai nustebino skaitytoją.<br> 123rf.com asociatyvioji nuotr.

Taigi, viskas prasidėjo nuo to, kai tos šeimos mergaitė kartą pasibeldė į duris ir paklausė, ar nenorim mes iš jų paimti kačiuko. Nes jų katė atsivedė didelę vadą, todėl reikia jiems rasti naujus namus.

Pradžioje norėjau atsiprašyti ir uždaryti duris, bet kažkodėl nustebindama save ir mergaitę pasakiau: „Gerai, einam jo atsinešti!“

Katės man visai nereikėjo, bet pamaniau, kad gal atiduosiu draugei vėliau ar dar kai kam. Nenorėjau nuliūdinti mergaitės. O ir kačiukų tikrai nuoširdžiai buvo gaila – na koks kitas likimas jų laukia, jei niekam jų neatiduos…

Kai su mergaite nuėjome pas kaimynus į namus, net išsižiojau. Prie naujo televizoriaus sutūpę mažesni vaikai žiūrėjo filmukus.

Kaimynė kažką gamino virtuvėje prie iš pažiūros naujos viryklės. Šaldytuvas ir drabužius tyliai sukanti skalbimo mašina taip pat atrodė tikrai ne daug gyvenimo matę.

Baldai nebuvo nauji, tačiau tvarkingi ir nenušiurę, kaip ir patys namai. Jų namelis iš lauko atrodė pavargęs ir nutriušęs, tačiau viduje buvo gana jauku, nors tikrai ne euroremontas – senas pečius, senų lentų grindys.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Nauji buitinės technikos prietaisai mane tikrai labai nustebino. Svarsčiau sau mintyse, gal kas padovanojo, o gal, gėda ir sakyti, pavogė?

Matyt, šias mintis iš mano veido išraiškos perskaitė ir pati kaimynė, todėl pradėjo garsiai pasakoti apie savo naujausius pirkinius.

 Sunkiai besiverčiančios šeimos namai nustebino skaitytoją.<br> 123rf.com asociatyvioji nuotr.

„Nekreipkit dėmesio į netvarką, remonto reikia. Gal kaip nors susitaupysim. Va dabar nupirkom svarbiausią daiktą – vaikams televizorių ir tvarkysim po truputį namuką“, – kalbėjo kaimynė.

Pasirodo, kad ji turi neįgalumą, dėl sveikatos negali dirbti. Kaip ir jos vyras. Todėl gyvena iš pašalpų. Tačiau savanoriauja labdaros organizacijoje ir iš ten gauna nemažai maisto, drabužių. Todėl pinigų lieka tokiems pirkiniams susitaupyti.

Buvau tikrai maloniai nustebusi, kaip tvarkosi ši sunkiai besiverčianti šeima. Kažkodėl visada maniau, kad jie pinigus iššvaisto. Nors dabar suprantu, kad jie tiesiog taupė būtiniausioms prekėms.

Neklausiau, kokias pašalpas jie gauna, bet kiek žinau, jos tikrai nėra tūkstantinės. O iš kelių šimtų eurų išgyventi penkių asmenų šeimai tikrai sunku.

Ties sakant, net neįsivaizduoju, kaip jiems pavyko susitaupyti tiems pirkiniams, nes aš vis dar prie senos dujinės gaminu ir vis gailiu pinigų naujai. Tikrai žaviuosi.

P.s. Paėmiau aš kaimynų vieną žavų kačiuką, padovanojau jį savo tetai, kuri yra kačių mylėtoja.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį tikrojilietuva.net neatsako.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e