Ar kada pagavote save sėdintį darbe prieš kompiuterio ekraną ir nuobodžiaujantį,manantį, jog jūsų darbas yra niekam tikęs ir varginantis? Be reikalo. Esame tikri, jog po šio straipsnio jūsų požiūris į savo kasdien atliekamas darbo užduotis pasikeis ir pradėsite labiau vertinti tai, ką turite. Pažvelkime į vienus sunkiausių darbų pasaulyje.
Angliakasyba
Angliakasius tikriausiai įsivaizduojate kaip raumeningus vyrukus su atvirais marškinėliais, seksualiai išsitepusius anglimi. Gaila, bet realybėje romantikos šiame darbe kur kas mažiau – vyrai lenkia nugaras ir lieją prakaitą be jokio pasigrožėjimo savo darbu.
Visų pirma, toks darbas yra velniškai pavojingas – anglių kasyklose nuolat nutinka avarijos ir incidentai, kurios dažnai pasibaigia darbuotojų žūtimis. Kiekvieną kartą leisdamasis į savo darbo vietą, t.y. kasyklą, tu tiesiog nežinai ar dar kartą išvysi dienos šviesą. Kalbant apie dienos šviesą, šioje darbovietėje jos taip pat nėra – dirbama prieblandoje, kurią šiek tiek išsklaido įrengti šviestuvai. Šiuolaikinėse anglių kasyklose dirba galingi agregatai, kurie požemių tyloje skleidžia siaubingą triukšmą. Be to, kasyklose gausu dulkių, kurios įtrauktos į plaučius tam tikromis sąlygomis gali tapti rimtų ligų priežastimi.
Atšiauri žvejyba
Nužingsniuoti iki prūdo per petį užsimetus meškerę ir ten pabandyti sugauti vieną kitą karosiuką mėgsta visi, tačiau profesionali žvejyba – visai kas kita. Ji toli gražu ne visiems, tokiame darbe turi būti stiprus tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Ypač, jei žvejybinis laivas plaukia į atšiauraus klimato vandenis, pvz. prie Aliaskos krantų. Į jūrą dažniausiai išplaukiama gana ilgam laikui, aplinkui matyti tik lūžtančios bangos, o tavo kasdienybė bet kokiomis oro sąlygomis mėtyti ir traukti tinklus iš vandenyno. Skamba ne kaip, tiesa?
Šalies vadovas
Vaikystėje ne vienas svajoja užaugęs būti prezidentu. Ar tikrai tai taip saldu? Jokio privataus gyvenimo, milžiniška atsakomybė, nuolatinis stresas, tarptautiniai santykiai, itin įtemptas tvarkaraštis bei nuolatinė kamerų šviesa. O kur dar spaudimas iš visuomenės bei rizika padaryti skaudžias, valstybinio masto klaidas.
Žinoma, jūs tikriausiai galvojate jog už tokią solidžią poziciją yra solidžiai atsilyginama, tačiau tiesa kiek kitokia. Daugumos valstybių prezidentai uždirba mažiau nei eilinis Europos parlamento narys ar stambesnės privataus verslo įmonės vadovas. Kaip pliusą būtų galima paminėti nebent prezidentinę rentą.
Samdomas kovotojas
Tikriausiai esate girdėję, jog dabartiniame Rusijos ir Ukrainos kare, kurio Rusijos vyriausybė vis dar oficialiai nepripažįsta, nekariauja Rusijos armijos kariai. Tad kas gi ten kaunasi? Nors pati Rusija ir bando sukurti įspūdį, jog už savo teises kovoja vietiniai rusai sukilę prieš Ukrainos valdžią, dar vadinami separatistais, tačiau tiesa kiek kitokia. Į fronto liniją stoja samdyti kovotojai iš įvairių valstybių, su įvairiais išsilavinimais. Visai tikėtina, jog ten kariauja ir samdyti žmonės iš Lietuvos. Darbas yra apmokamas geriau nei įprastas darbas nuo 8 iki 5, tačiau už atlygį tenka kas dieną rizikuoti savo sveikata ir gyvybe bei kęsti sunkias karinio gyvenimo sąlygas.
Karys
Nors karyba ir nėra darbas, o tarnyba, tačiau žmonės tai daro profesionaliai, o mainais gauna pinigus, todėl tai puikiai tinka į sunkiausių darbų kategoriją. Net ir taikos sąlygomis būti kariu nėra lengva – pastovios treniruotės, pratybos, fiziniai ir psichologiniai išbandymai bei žinojimas, jog gali ateiti diena kai teks su savo ginklu žudyti kitoje barikadų pusėje stovinčius žmones.
Laisvai samdomas darbuotojas
Nors po tokių profesijų kaip karys ar angliakasys laisvai samdomas darbas ir laisvė gali atrodyti kaip rojus, iš tiesų realybė kiek kitokia. Su visiška laisve ateina savos problemos, kurios gali mesti ne ką mažiau iššūkių – pats turi planuoti savo darbus, pats turi ieškoti klientų, pats turi rūpintis finansais ir sveikatos draudimu. Šiame laisvai samdomų darbuotojų lauke esi visiškai vienas, todėl nešama atsakomybė ir nuolatinis stresas dažnai būna sunkiai pakeliami.
Kanalizacijos valytojas
Šiuo atveju šnekame ne apie Lietuvą ar kitas vakarų šalis, kuriose visus su kanalizacija susijusius darbus atlieka santechnikai švariomis pirštinėmis, bet apie rytų gigantes – Indiją, Kiniją ir kitas sparčiai augančias šalis.
Minėtuose regionuose dauguma miestuose esančių kanalizacijos sistemų yra kaip reikiant pasenusios ir netvarkingos, todėl dažnai užsikemša ir pridaro įvairaus plauko problemų. Nėra nei reikalingos technikos, nei finansų tokiems darbams atlikti, todėl jų imasi patys vargingiausi žmonės ir visa tai daro savo plikomis rankomis.
Be jokių apsaugų ar specialios įrangos jie lenda į kanalizaciją rizikuodami savo gyvybe ir ten valo užstrigusias žmonių išmatas. Tikriausiai būtų sunku sugalvoti kažką blogiau, ką galima daryti kiekvieną dieną norint užsidirbti pragyvenimui.
Diplomatas
Vėlgi, kaip ir prezidento pozicija, šis darbas tikrai neatrodo toks sunkus ar varginantis. Kaip bebūtų, ypač Jungtinių Tautų diplomatų darbas yra iš tiesų alinantis – pastovios derybos, bandymai surasti kompromisą, santykių aiškinimasis ir bandymas transliuoti visuomenei savo rezultatus. Šių žmonių grafikas tikriausiai ne ką mažiau įtemptas nei prezidentų, tačiau jie toli gražu negauna tokios šlovės ir žinomumo už savo nuveiktus darbus.
Kalėjimo prižiūrėtojas
Ar galite įsivaizduoti koks būtų jūsų gyvenimas, jei atsikėlus kiekvieną rytą turėtumėte išeiti iš savo komforto zonos? Būtent tai kas dieną patiria kalėjimo prižiūrėtojai, kurie kiekvieną dieną susiduria su vis kitokiomis grėsmėmis ir nutikimais.
Atrodo, jog policininko darbas turėtų būti dar sunkesnis ir pavojingesnis, mat būtent jis ir pagauna tuos nusikaltėlius kurie paskiau atsiduria kalėjimuose ir savo dienas leidžia už grotų. Esmė tame, jog kalėjimuose užsimezga santykiai, kaliniai bei prižiūrėtojai mato vieni kitus kiekvieną dieną, todėl prasideda manipuliacijos, šantažas, grasinimai ir kiti nešvarūs žaidimai.
Kalnų gelbėtojai
Kalnų gelbėtojai patys rizikuoja savo gyvybėmis mėgindami išgelbėti kitus. Dažnai jiems tenka papulti ten, kur tai padaryti atrodo neįmanoma. Nors šiais laikais dauguma tokių gelbėtojų savo arsenale ir turi sraigtasparnius, su jais patekti galima toli gražu ne visur, todėl labai dažnai tenka naudoti savo alpinizmo žinias bei pademonstruoti kasdien treniruojamą fizinę ištvermę.