Baltos Pasakiškos Žiemos Nesitikėkite. Tai kokia gi žiema laukia mūsų?

Naujausios žinios

Žiemą dažnas įsivaizduoja kaip filme – baltą, su daug sniego, šaltą ir jaukią. Tačiau panašu, kad šiemet žiema primins visai ne baltą pasaką, o bus purvina ir visai nešalta. Klimatologai sako, kad termometrų stulpeliai žiemą žemiau nulio ilgam nukristi neturėtų, o aukštų pusnų už lango taip pat nematysime.

Žiema šiemet vargu, ar primins žiemą. Klimatologai prognozuoja, kad žiema bus neįprastai šilta ir verčiau bus panašesnė į vėlyvą rudenį. Temperatūra turėtų būti dar aukštesnė nei ankstesniais metais, o sniegas žiemą bus itin retas svečias.

Žiema bus šilta

Klimatologas, Vilniaus universiteto hidrologijos ir klimatologijos katedros specialistas Justinas Kilpys sako, kad žiemos temperatūra šiemet viršys vidurkį. Turėtų būti šilčiau nei įprasta.

„Žiema prognozuojama šiltesnė ir visi mėnesiai bus šiltesni už daugiametę klimato normą. Dabartiniais duomenimis, laukiama pakankamai didelė teigiama anomalija. Tai reiškia, kad žiema bus šiltesnė nei daugiametis vidurkis dviem laipsniais, o galbūt ir daugiau“, – tv3.lt pasakoja J. Kilpys.

Klimatologo teigimu, daugiametis oro temperatūros vidurkis skirtingose Lietuvos dalyse yra vis kitoks. Šalies rytuose temperatūros vidurkis yra apie du laipsniai šilumos, o pajūryje – maždaug nuo pusantro iki dviejų laipsnių šilumos.

Klimatologas sako, kad siurprizų vis dėlto gali būti ir prognozės atėjus žiemai dar gali pasikeisti. Tačiau didelių vilčių, kad žiema bus it balta pasaka, dėti nereikėtų.

„Kad susiformuotų nuolatinė sniego danga, tikimybė tampa vis mažesnė. Nereikėtų tikėtis nuolatinės sniego dangos. Sniego tikrai bus, bet gali būti, kad jis iškris, po poros dienų jis ištrips ir vėl viskas kartosis iš naujo“, – sako J. Kilpys.

Norintiems žiemą pasidžiaugti sniegu ir pačiuožinėti rogutėmis, klimatologas sako nemiegoti ir skubėti džiaugtis vos iškritusiu sniegu.

„Rogutes galima ruošti, sniego bus, tik jį patarčiau išnaudoti. Pamatėte sniegą, ištraukite rogutes, eikite paslidinėti nuo kalniuko, nes po savaitės to sniego gali nebebūti“, – sako J. Kilpys.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Lapkritis atneš šalnų

Lapkritis, kimatologo teigimu, taip pat bus šiltesnis nei ankstesniais metais.

„Šiais metais prognozuojama, kad temperatūra išsilaikys apie pusantro laipsnio aukštesnė visomis (lapkričio – aut. past.) savaitėmis. Tiek pradžioje, tiek paskutinę lapkričio savaitę. Paprastai būna apie pusė laipsnio šilumos lapkričio pabaigoje, tai šiais metais bus apie pusantro, gal net ir du laipsniai“, – sako J. Kilpys.

Klimatologas sako, kad lapkritį reikėtų tikėtis šlapdribos. Tačiau net jei šis mėnuo neatneš sniego, turėtų atnešti stipresnių šalnų. Iki šiol didelių šalnų šalyje nebuvo fiksuota.

„Intensyvios šalnos Lietuvoje įprastai prasideda spalio mėnesį ir jų šiais metais nebuvo. Buvo pavienės, skirtingose vietovėse, bet kažkokių labai intensyvių šalnų nebuvo. Galima pastebėti, kad kai kurie rudeniniai augalai dar puikiai žaliuoja, nėra nušalę. Lapkritį paprastai vegetacijos laikotarpis turėtų pasibaigti, bet jis dar tęsiasi. Šalnų tikriausiai bus į antrą lapkričio pusę. Kol kas šis ruduo išsiskiria tuo, kad šalnų nebuvo ir vegetacija tęsiasi. Kai kurios gėlės, kurios turėtų būti nušalusios jau lapkritį, pas sodininkus dar žydi“, – sako J. Kilpys.

Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė apie tai, kad dėl besikeičiančio klimato ir šylančių žiemų Lietuvoje beveik ištisus metus galima rasti žydinčių augalų.

Dėl atšilusių žiemų Lietuvoje atsiranda naujų augalų ir gyvūnų rūšių.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e