Pasiruoškite šilumos bangai: sekmadienį termometro stulpeliai kils iki +18

Naujausios žinios

Savaitgalį vyraus permainingi orai, teigia Lietuvos hidrometeorologijos (LHMT) tarnybos sinoptikas Paulius Starkus. Pasak jo, vėsiausi orai vyraus pajūryje, tačiau kitose šalies dalyse sulauksime ir labiau pavasariškų orų.

Ateinančią šeštadienio naktį, sakė jis, prie vakarinės Lietuvos dalies priartės šaltasis atmosferos frontas, todėl šiaurės vakarų Lietuvoje sulauksime nedidelio lietaus.

„Jo kiekiai bus nedideli, bet dangus bus apniukęs ir didžiojoje šalies dalyje bus ganėtinai nemažas debesuotumas. Pūs stiprokas ir gūsingas vėjas, ypač vakarinėje šalies dalyje.

Naktį pradės rimti ir tik pirmoje nakties pusėje galimi gūsiai iki 15 m/s. Didesnė tokio vėjo tikimybė irgi vakarinėje šalies dalyje. Kaip minėjau, bus irgi debesuota, temperatūra – teigiama, tarp 0 – 4 laipsnių šilumos.“

Sinoptiko teigimu, rytojaus dieną šaltasis atmosferos keliaus per šalį, daugelyje vietų protarpiais palis ir bus taip pat gana nemažai debesų, tik į šalies pietryčius tas frontas ateis vėliausiai, todėl pirmoje dienos pusėje galbūt bus daugiau pragiedrulių ir laikysis šiltesnis oras.

„Temperatūra laikysis tarp 6 – 11 laipsnių šilumos, bet pietrytiniuose rajonuose dar gali sušilti iki 12-13 laipsnių šilumos. Atmosferos frontui praslinkus, vyraus šaltesnis oras, bus daugiau pragiedrulių ir kris temperatūra. Daugelyje rajonų ji bus neigiama ir pasiskirstys nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 šilumos.

Tačiau tuo pačiu jau iš pietų pradės kilti šiltojo fronto debesys, todėl ir sekmadienio naktį sulauksime nedidelio lietaus pietrytiniuose rajonuose ir dieną tas šiltasis frontas keliaus per šalį.“

Taip pat nurodė, kad bus nedidelio lietaus, todėl šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose ir vėl vyraus šaltesnis oras. „Didžiojoje šalies dalyje jau būsime šiltoje oro masėje ir temperatūra dieną kils žymiai aukščiau – iki 13-18 laipsnių šilumos.

Paskutinė savaitė diena, bent jau pietų Lietuvoje, bus tikrai labai pavasariška. Naują savaitę pradėsime dar su tikrais šiltais orais. Pirmadienio naktį turėtų būti sausiau, lietaus nesulauksime, o dieną daug kur vis tik trumpai palis, o vakariniuose rajonuose pūs ir stipresnis vėjas.“

Temperatūra, aiškino P. Starkus, išliks aukšta – naktį tarp 4 – 9 laipsnių šilumos, o dieną – laikysis 11 – 16 laipsnių šiluma. „Tik pajūryje šiek tiek vėsiau, ten gali nuo jūros dvelkti vėsuma. Antradienį ir trečiadienį vėl laukiama orų pokyčių“.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e