TOP10 geriausi visų laikų serialai (2020)

Naujausios žinios

Populiariausias – ne visada geriausias, tačiau pats faktas, jog daug žmonių skiria savo brangų laiką TV serialo žiūrėjimui, šį tą pasako. Šiais laikais turime tiek gerų filmų, serialų ir kitokios formos turinio, jog nors persiplėšk – viskam laiko vis vien neužteks. Jei ieškote idėjų serialui, kurį galėtumėte pradėti žiūrėti jau dabar arba tiesiog domitės kino pasauliu, šis sąrašas kaip tik jums, mat jame pateiksime pačius populiariausius ir tikriausiai geriausius visų laikų serialus.

10. Sostų karai (Game of Thrones)

Tikriausiai šis serialas sąraše galėtų būti ir aukščiau, mat šiuo metu jis muša visas populiarumo viršūnes ir jei tu nesi matęs Game of Thrones, automatiškai atsiduri visuomenės užribyje. Bet, yra vienas bet – pats serialas kiša sau koją atgrasydamas tam tikrą žiūrovų dalį dėl neįtikėtinai nenuspėjamo siužeto. Scenarijaus autoriui nesudreba ranka žudyti pagrindinius veikėjus ir apversti viską aukštyn kojomis, todėl dalis auditorijos nusprendžia paprasčiausiai nebežiūrėti serialo po to, kai jų mėgstamas personažas yra nužudomas.
Šiame sąraše nėra daug fantastinių serialų – žiūrovai mieliau renkasi dramą ar komediją, tačiau „sostų karai“ yra visiškai fantastinis. Tai tarsi kraštovaizdžiai ir mistiniai personažai iš „Žiedų valdovo“ bei politika ir tarpusavio santykiai iš „Sopranų“ sujungti į vieną vietą. Verta paminėti, jog šis serialas itin patiko buvusiam Amerikos prezidentui B. Obamai – šis paprašė pamatyti šeštąjį sezoną dar prieš jo išleidimo datą.

9. Simpsonai (The Simpsons)

Šio serialo pristatinėti tikriausiai nereikia – bent vieną seriją yra matę visi, tiek maži, tiek ir dideli. Šiuo metu yra rodomas net 29 serialo sezonas, o tai reiškia, jog tai yra ilgiausiai rodomas serialas moderniosios televizijos istorijoje. Kame slypi šio animacinio serialo sėkmė? Nors aiškaus atsakymo ir nėra, tačiau sunku nesutikti su faktu, jog jis pritaikytas įvairaus amžiaus auditorijoms. Serialas pastatytas taip, jog jame kiekvienas aštuonmetis ras sau patinkantį juokelį, tačiau tuo pačiu ir kiekvienas keturiasdešimtmetis įžvelgs seriale nagrinėjamas ir dažnai pašiepiamas šiuolaikinės visuomenės problemas.
Serialo personažai Homeris ir Bartas yra vieni iš žinomiausių šiuolaikinės populiariosios kultūros personažų, o tai daug ką pasako. Neįtikėtina, tačiau firminė Homerio frazė „D‘oh!“ netgi įtraukta į Oksfordo anglų kalbos žodyną. Šiuo metu Simpsonai dažnai susilaukia kritikos dėl to, jog epizodai nebėra tokie aštrūs ir juokingi kaip prieš 5 ar 10 metų ir tai byloja faktą, jog serialo kūrėjai yra šiek tiek išsisėmę, o legendinė programa artėja prie pabaigos. Kaip bebūtų, net ir pasibaigus naujų epizodų leidimui, Simpsonai neabejotinai išliks aukštose geriausių ir žiūrimiausių serialų pozicijose.

8. Dingę (Lost)

Mistinis, fantastinis serialas, pasakojantis istoriją apie nepažįstamus ir tarpusavyje nesusijusius žmones, išgyvenusius lėktuvo katastrofą ir tęsiančius kovą už savo gyvybę negyvenamoje saloje. Nors praėjo jau daugiau nei 10 metų nuo serialo pabaigos, gausybė žmonių visame pasaulyje yra prikaustyti prie televizorių ekranų ir seka intriguojančius siužeto vingius.
Seriale galima rasti visko – dramos, komedijos, siaubo ir mistikos. Taip pat čia išvysite ir nuostabią negyvenamos salos gamtą. Prie viso to dar galima pridėti ir sudėtingus serialo herojų tarpusavio santykius ir su laiku ryškėjančias charakterių savybes. „Dingę“ tikrai nėra tas serialas, kurio pabaigą galima nuspėti pažiūrėjus pradžią – po kiekvienos serijos žiūrovų galvose iškildavo daugybė klausimų, serialo kūrėjai visuomet palikdavo daug vietos improvizacijoms ir spekuliacijoms.

7. Biuras (The Office)

Visų pirma reikėtų išskirti, jog yra dvi šio serialo versijos – angliška ir amerikietiška. Šiuo atveju šnekame būtent apie amerikietišką „The Office“ versiją. Iš pirmo žvilgsnio serialo siužetas ir scenarijus atrodo labai paprasti – imituojama dokumentika apie biuro darbuotojų kasdienį gyvenimą darbovietėje. Įmonė prekiauja popieriumi, jos biuras įsikūręs industriniame rajone rytų Amerikoje, o beveik viskas veiksmas vyksta biuro patalpose, neišsiplečiant į kitas erdves. Skamba nuobodokai, tiesa? Jei serialas būtų iš tiesų nuobodus, jo tikrai nebūtų leidę į eterį net 9 sezonus. Genialus humoras ir keistos bei skirtingos personažų asmenybės paverčia šį serialą unikaliu.

6. Karo vilkai. Desantininkai (Band of Brothers)

Neabejotinai geriausias ir tikriausiai realistiškiausias visų laikų serialas karo tematika. Tuo pačiu jis yra ir ganėtinai sunkus – serijos ilgos (viena serija trunka apie valandą), siužete pilna mažų, tačiau svarbių detalių į kurias tiesiog būtina atkreipti dėmesį, o kur dar ir milžiniškas emocinis užtaisas perteikiant karo žiaurumus, žmonių netektis ir sunkumus su kuriais susidūrė kariai.
Serialas pasakoja apie amerikiečių desantininkų būrį, kuris buvo suformuotas, apmokytas ir išsiųstas į karo zoną Europoje antrojo pasaulinio karo metais. Kritikų vertinamas kaip vienas realistiškiausių kinematografinių kūrinių apie karą, serialas tuo pačiu yra ir įspūdingas (įvairūs sprogimai, susišaudymai, intensyvaus veiksmo scenos). Be to, svarbų vaidmenį čia vaidina ir herojų tarpusavio santykiai, kurie sunkiomis karo sąlygomis tampa iš tiesų įtempti ir komplikuoti.

5. Narkotikų prekeiviai (Narcos)

Kaip ir priklauso, serialas apie Pablo Escobar nufilmuotas Kolumbijoje. Iš tiesų, serialas yra labai autentiškas – jame kombinuojamos anglų ir ispanų kalbos, o visi personažai atkurti pagal tikrus, gyvenusius ar tebegyvenančius asmenis. Dėl to galima teigti, jog Narcos serialas yra paremtas tikrais faktais.
Kalbant apie siužetą, veiksmas rutuliojasi aplink karą tarp narkotikų prekeivių bei juos pažaboti bandančių pareigūnų. Tiesa, daugiau dėmesio susilaukia narkotikų prekeiviai ir jų epicentre esantis legendinis Pablo Escobar. Tai kriminalinė drama, kurioje netrūksta veiksmo bei kvapą gniaužiančių scenų, tačiau tuo pačiu perteikiami ir sudėtingi santykiai narkotikų prekeivių kastoje bei juos gaudančių pareigūnų gretose.

4. Blakė (The Wire)

Nors iš pirmo žvilgsnio Blakė atrodo kaip tradicinė policijos drama, ji šiame sąraše ketvirtoje vietoje atsidūrė ne be reikalo. Televizijos šou detaliai išnagrinėja JAV teisinę sistemą, o ypač kovos su narkotikų platinimu sistemą. Seriale pavaizduojama kraupi realybė, be jokių pagražinimų – visa tai, su kuo kasdien susiduria narkotikų prekeiviai ir juos gaudantys pareigūnai. Prie serialo sėkmės gerokai prisidėjo ir aktoriai, kurie vaidina puikiai ir kartais net priverčia suabejoti ar tai tik aktorius, o galbūt tikras narkotikų prekeivis?
Panašiai kaip ir Sostų Karai, Blakė nesibodi paaukoti pagrindinių veikėjų vardan intriguojančios siužetinės linijos. Nors serialas sukurtas jau daugiau nei prieš dešimt metų, jame nagrinėjamos socialinės, politinės ir švietimo sistemos problemos yra aktualios ir šiomis dienomis, todėl serialas nepraranda savo vertės ar atitikimo realybei. Čia pasakojama istorija yra itin detali ir gerai išnagrinėta, tad serialas prilygsta geros kokybės novelei.

3. Draugai (Friends)

Situacijų komedija pradėta transliuoti dar 1994 metais, o epizodų leidimas tęsėsi net 10 metų. Per tą laiką „Draugų“ aktoriai itin išpopuliarėjo ir tapo pasaulinio lygio žvaigždėmis bei uždirbo įspūdingas pinigų sumas. Veiksmas sukasi aplink 6 Niujorke kartu gyvenančius draugus – Čiandlerį, Rosą, Džo, Monika, Reičel ir Fibę. Per 10 sezonų serialas buvo nominuotas net 62 Emmy apdovanojimams.
Nors panašiai kaip ir seriale „The Office“ visas veiksmas vyksta bute ir tame pačiame pastate esančioje kavinėje, tai nesudaro jokių problemų išrutulioti intriguojantį ir prie ekranų prikaustantį siužetą. Nors nuo paskutinės serijos praėjo jau daugybė metų, Draugai vis dar yra vertinama kaip viena geriausių televizinių komedijų istorijoje.

2. Bręstantis blogis (Breaking Bad)

Vidurinės mokyklos chemijos mokytojas sužino, jog serga vėžiu ir jo dienos šioje žemėje jau suskaičiuotos. Kartu su žmona jis augina neįgalų sūnų bei laukiasi dar vieno vaiko. Visas jo pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis ir kartus suvokimas, jog nesugebės aprūpinti savo šeimos priverčia imtis drastiško žingsnio – kartu su savo buvusiu mokiniu gaminti ir platinti narkotikus.
Visas serialas, kuriame tikriausiai nebuvo nė vienos blogos ar nuobodžios serijos, tai pasakojimas kaip Walteris White‘as transformuojasi iš ramaus ir inteligentiško chemijos mokytojo į narkotikų pasaulio valdovą, poną Heisenbergą. Serialas tapo kultiniu nuo pat pirmųjų savo serijų ir yra viena geriausių dramų televizijos istorijoje.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


1. Sopranai (The Sopranos)

Apie Sopranus yra girdėję visi, dauguma žmonių yra matę bent keletą šio serialo serijų. Seriale vaidino neįprastai daug skirtingų personažų ir kiekvienas iš jų buvo itin savitas, gerai apibūdintas ir perteiktas žiūrovams. Iki Sopranų pasirodymo eteryje visi TV serialai stengdavosi neišsišokti – nieko neįžeisti ir neperkrauti žiūrovų informacija, taip siekiant įtikti kuo platesnei auditorijai. Sopranai pakeitė šią tradiciją, mat seriale mafija buvo pavaizduota visai kitu kampu nei iki šiol. Visos senesnės mafijos ekranizacijos romantizuodavo nusikaltėlių pasaulį, paversdavo juos didvyriais. Sopranai savo ruožtu sulaužė šią tradiciją ir atvaizdavo modernios mafijos gyvenimą, perteikiant visus žiaurumus ir nužmogėjimą.
Pagrindinis veikėjas Tonis, mafijos galva, netgi lankėsi pas psichiatrą, nes nebegalėjo pakelti įtampos ir gyveno nuolatiniame nerime. Visas veiksmas sukasi būtent apie Tonį, tačiau ir visi kiti veikėjai yra gerai apgalvoti ir pateikiami kaip neatsiejamos detalės komplikuotoje Sopranų dėlionėje.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e