Vilniaus miesto savivaldybės yra paprašyta suteikti leidimą “Didžiajam šeimos gynimo maršui” ir birželį

Naujausios žinios

Nuo pat ryto šalyje vykstantis „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio dalyvių automobilių kolona keliavo nuo Klaipėdos iki Vilniaus, pasiekė sostinę. Tautine bei renginio atributika, vėliavomis ir lipdukais paženklinę savo transportą ir aprangą maršo dalyviai susirinko Vingio parke finaliniam protesto renginiui.

Nors savivaldybė buvo išdavusi leidimą renginiui iki 7 tūkst. žmonių, jame, preliminariai skaičiuojama, susirinko apie 10 tūkst. dalyvių. Tai Delfi patvirtino policijos atstovas R. Matonis. Maršo metu ant scenos kalbėjo įvairūs aktyvistai, kurie ragino ginti tradicinę šeimą, priešintis Stambulo konvencijos ratifikavimui, saugoti vyro ir moters kuriamą šeimą. Renginio dalyviai taip pat buvo viešai paraginti atvykti prie Seimo, kai parlamente bus svarstomas partnerystės instituto įteisinimas.

Pastebėtina, kad apsauginę veido kaukę ar respiratorių minioje dėvėjo retas žmogus. Tiesa, organizatoriai viešai buvo paraginę mitingo dalyvius laikytis saugumo reikalavimų. Po vieno iš mitingo dalyvių pasisakymo ant scenos, kad „Vyriausybė nuo pirmadienį turi atsistatydinti“, minioje nuaidėjo masiški palaikymo šūksniai ir plojimai.

Dideliu nepasitenkinimo nušvilpimu buvo pasitikti vėliau scenoje kalbėjusio mitingo dalyvio žodžiai apie konservatorių ir liberalų tandemą valdžioje. Ant scenos kalbėjo ir kunigas Robertas Grigas. Jis „Didįjį šeimos gynimo maršą“ lygino su nepriklausomybės kovomis, teigė, kad jo širdis nudžiunga, kai jis mato tradicines vyro ir moters poras.

„Neslėpsiu ir dauguma turbūt sveikos prigimties žmonių pasakys, kad pajunti tam tikrą nejaukumą, nekelia pasigerėjimo, tam tikros atjautos, kai pamatai… Na, mes jaučiame skirtumą tarp įprasto draugiškumo, draugų elgesio, ir vyras su vyru ar moteris su moterim kažkaip seksualiai besiglamonėjančius… Tai atstumia mūsų prigimtis“, – kalboje pažymėjo dvasininkas.

Mintimis apie būtinybę kovoti už šeimą dalijosi ir Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius, raginęs apriboti parlamento valdžią bei kalbėjęs apie oligarchų vykdomą politiką. „Rinkimai vyktų tik 141 vienmandatėje apygardoje, daugiau jokių partinių sąrašų! Lietuvos žmonės turi teisę žinoti, kas juos atstovauja parlamente!“, – savo siūlymus, lydimus minios plojimais ir palaikymo šūksniais, dėstė V. Butkevičius.

Galiausiai, po dar vieno mitingo dalyvio aistringos kalbos, minia ėmė skanduoti „Seimą lauk!“. Apie 21 val. Vingio parke pėsčiomis patruliavę pareigūnai pastebėjo viešoje vietoje galimai alkoholį vartojusius asmenis. Priėję pareigūnai sulaukė priešiškumo, jų atžvilgiu skriejo keiksmažodžiai, todėl vienas iš asmenų buvo nuvestas nusistatyti tapatybę.

Vaikinas nesutiko su išrašytu protokolu už viešosios tvarkos pažeidimą, konfliktavo su policijos pareigūnais ir žiniasklaida. Renginio pabaigoje vienas iš protesto organizatorių Raimondas Grinevičius perskaitė kreipimąsi į prezidentą, ragindamas jį nepalaikyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, pareikšti nepasitikėjimą teisingumo ministre Evelina Dobrovolska, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu bei ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite.

Nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, partnerystę įteisinančių bei mažą narkotinių medžiagų kiekį dekriminalizuojančių ir kitų projektų buvo reikalaujama ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen. Buvo perskaityta ir daugiau reikalavimų, adresuotų premjerei Ingridai Šimonytei bei Seimui. Minia taip pat buvo informuota, kad Vilniaus miesto savivaldybės yra paprašyta suteikti leidimą analogiškam mitingui birželio mėnesį. Ten, kaip teigė vienas mitingo organizatorių, bus vertinama, ar minėti reikalavimai yra išpildyti.

Mitingo metu paviešino Nausėdos sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga Renginio organizatoriai per didžiuosius ekranus Vingio parko estradoje parodė ir prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga. Jo teigimu, valdžia privalo girdėti piliečių nuomonę. „Žmonės iš įvairių Lietuvos kampelių šiandien renkasi Vilniuje, nes nori kalbėti apie tai, kas jiems svarbu – šeimą, paramą jai. Prisipažinsiu, šeimų labui mes vis dar padarėme per mažai. Taip, turime vaiko pinigus, vienkartines išmokas, plačiau atveriame švietimo galimybes nepasiturinčių šeimų vaikams.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Tačiau jaunos šeimos susiduria su milžiniškomis problemomis derindamos darbą ir vaikų auklėjimą, ypač dabar, kai pandemija baigia išgręžti mūsų kantrybę ir jėgas. Valstybė privalo joms padėti!“, – sveikinime sako G. Nausėda. Šalies vadovo sveikinime sakoma, kad „įstabiausias šeimos pavyzdys“ – ratas, kuriame yra tėvai, seneliai, kaimynai, draugai. G. Nausėda pasisakė ir apie plačiai aptarinėjamą iniciatyvą įtvirtinti partnerystės institutą. „Šiandien daug svarstoma, kaip teisiškai spręsime tos pačios lyties žmonių santykių klausimą.

Ar reikia šį klausimą apskritai spręsti? Žinoma, kad reikia! Mes turime matyti, kokie įvairūs žmonės gyvena mūsų šalyje – visi mylintys savo Tėvynę, Lietuvos Respublikos piliečiai. Ir aš pripažįstu, kad mes dar turime ką nuveikti, kad visų teisės būtų lygiai užtikrintos. Man nereikia gudrauti ir išsisukinėti, arba kaitalioti savo nuomonę. Sakiau tai per prezidento rinkimus, kuomet Jūs mane rinkote, sakau tai ir dabar. Mes privalome teisiškai sureguliuoti vienos lyties asmenų bendro gyvenimo klausimus, gerbiant jų teisę gauti informaciją apie partnerio sveikatos būklę, teisę į paveldėjimą, kitus svarbius klausimus.

Tačiau tai turi būti daroma laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos prezidentas, pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – kalbėjo prezidentas. Tokie G. Nausėdos žodžiai mitingo dalyvių buvo palydėti masiniais aplodismentais.

Vyksta antimitingai Nedidelis, keliolikos žmonių antimitingas buvo surengtas po Žvėryno tiltu. Kai kurie pro jį praėję „Šeimų maršo“ dalyviai „pasveikino“ vaivorykštės vėliava apsigaubusius jaunuolius keiksmažodžiais. Dalis mitinguotojų – studentai iš užsienio. Jie nešėsi plakatus raginančius priimti Stambulo konvenciją. Delfi kalbinta Austėja sakė, kad jų tikslas tiesiog parodyti, jog Lietuvoje egzistuoja LGBT bendruomenė. „Norima ginti šeimas, kai šeimų niekas nepuola. Mes nenorime pyktis, o tiesiog gražiai gyventi su tomis pačiomis teisėmis, kokias turi ir heteroseksualūs žmonės“, – kalbėjo ji.

Anot merginos, Lietuvoje šiomis temomis trūksta švietimo ir edukacijos. „Nėra supratimo, kad tiek heteroseksualios, tiek homoseksualios šeimos gali gyventi vienoje visuomenėje. Atrodo, kad reikia rinktis vieną iš šių dviejų, bet taip tiesiog nėra. Kai bus legalu gyventi homoseksualioje šeimoje, tai nieko nepakeis. Niekas neatims iš heteroseksualų teisės tuoktis, mylėti ir auginti vaikus“, – kalbėjo ji.

Tuo metu Šarūnas sakė niekaip nesuprantantis, kas Lietuvoje puola šeimas. „Tikriausiai žmonės yra kitokio sukirpimo ir turi kitokį mąstymą. Gaila, kad nerandame kažkokio bendro sprendimo, kad visi būtų laimingi ir nereikėtų daryti šeimų maršo, antimitingo, – kalbėjo jis. – Manau, kad visų šeimų problemos būtų išspręstos, jei būtų įteisinta Stambulo konvencija.“

LGBT bendruomenę palaikantys žmonės nešėsi plakatus su užrašais: „Meilė yra visiems“, „Meilė nebūna neteisinga“, „Visiems gerų šeimų“. Dalis antimitingo dalyvių į parką neįleisti Maždaug 10 mitinguotojų su vaivorykšytės vėliavom ir plakatais „Stambulo konvencija gelbsti gyvybes“ bandė įeit į Vingio parką, bet policija jų neįleido. Jų paprašyta apsisukti ir eiti prie Žvėryno tilto, kad nekiltų konfliktai.

Policijos pareigūnai per Vingio parką šalia estrados vakare kiek vėliau palydėjo kelioliką LGBT bendruomenės atstovų, kurie nešėsi plakatus, išreiškiančius palaikymą Stambulo konvencijai ir partnerystei. Pastaruosius lydėjo mitingo dalyvių švilpimas. Nedidelis antimitingas vyko ir pievelėje prie Baltojo tilto. Jį organizavo universiteto LGBT+ ir „Fridays For Future Vilnius“ atstovai.

Antimitingo metu buvo improvizuotai skaitoma poezija bei literatūra, dalinamasi savo patirtimi. Piktinasi valdžios veiksmais, į mitingą susirinko dėl skirtingų priežasčių Kaip Delfi sakė vienas iš Vingio parke susirinkusių mitingo dalyvių, tradicines šeimos verčiamos būti kitokiomis. „Mes nesikišam į jų gyvenimą, bet jie neturėtų lipti mums ant galvos“, – sakė iš Šakių į maršą atvykęs vyriškis.

Pasak jo, valdžia gali laukti ir referendumo. Tiesa, už ką ar prieš ką būtų referendumas, jis nepatikslino. „Džiaugiamės, kad Lietuva atbunda ir pareiškia savo nuomone“, – jam antrino kita mitingo dalyvė, į sostinę atvykusi iš Kauno. Valdžiai, jos teigimu, „trūksta žmogiškumo“. Kita mitingo dalyvė taip pat buvo pasipiktinusi valdžios vykdoma politika.

„Aš nenoriu antrą kartą komunizmo, esu jau pensininkė, nenoriu antrą kartą laukti šviesaus rytojaus, nes jau buvau toje sistemoje. Aš matau, kad artėja naujas komunizmo laikotarpis, kitaip – neofašizmas ar kaip pavadinsi. Man tokia ideologija nepatinka, tos demokratinės laisvės, kurią turėjome, nebėra mūsų Vyriausybės dėka“, – piktinosi renginio dalyvė, atvykusi iš Klaipėdos. Moteris tvirtino, kad valdžia jai nesuteikia pasirinkimo galimybės. „Aš esu sveikuolė, saugausi, niekada nesirgau, aš dabar pienes visas suvalgau.

Kodėl aš turiu turėt galimybių pasą, negaliu sėdėti gatvėje, eiti kur noriu, negaliu niekur užeiti, negaliu būti su draugais, kurie neturi to paso. Tai kur mano laisvė? Mes esame auklėti kitaip“, – teigė ji. Kitas maršo dalyvis tvirtino esantis už sveiką šeimą. „Aš gerbiu kiekvieno nuomonę. Vieni skiepijasi, kiti nesiskiepijasi, vieni dėl paso – taip, kiti – ne. Aš nenoriu priešyti tautos, o vienyti ją“, – sakė vyriškis. Paklaustas, kodėl tuomet nenori vienyti ir LGBT asmenų, jis teigė, kad būtina nubrėžti linijas, tačiau tvirtino, kad apie viską reikia kalbėti viešai.

„Aš galiu su jais kalbėti, bendrauti, bet nenorėčiau, kad tai būtų brukama kažkaip, nes pasijautė dalykas, jog yra mada. Šioje vietoje yra žmonės, kurie turi sutrikimų, dar kažkokių dalykų. Reikia apie tai kalbėti“, – dėstė renginio dalyvis, atvykęs iš Kauno. Ne visi mitingo dalyviai norėjo kalbėtis su žiniasklaida. Kai kurie jų tikino, kad nori apginti tradicinę – vyro ir moters – šeimą. „Kad apgintume šeimą, nes ateity kažkas nori padaryti tai, kad jos nebūtų“, – aiškino renginio dalyvis.

Mitinge yra žmonių, reiškiančių ir palaikymą LGBT bendruomenei. Netoli Vingio parko estrados sėdi ir būrelis jaunuolių, jų gretose viena mergina laiko plakatą „Love is love“ (liet. Meilė yra meilė). Viena iš maršo organizatorių kreipėsi į dalyvius, prašydama „nepasiduoti provokacijoms“ ir ragindama išlikti ramiems. Žmonių parke daugėjo, o bene labiausiai džiaugėsi kavinių savininkai – mitingo dalyviai rikiavosi į eiles prie vandens, kavos, gaiviųjų gėrimų, tad lauko kavinėse buvo tikras anšlagas. Renginyje buvo pripūstas ir didžiulis raudonas oro balionas, pažymėtas Vyčio simboliu. Taip pat iškeltas aitvaras su didele Lietuvos vėliava.

Policija renginio metu atkreipė dėmesį į vieną vyrą, kuris su savimi turėjo į raciją panašų aparatą. Apie tai, kad pareigūnai tikrino asmens duomenis ir jo tapatybę, portalui patvirtino policijos atstovas R. Matonis. Vyriškis netrukus paleistas, jam įtarimai nepareikšti. Šiek tiek po 18 valandos į sceną žengė vienas iš mitingo organizatorių Artūras Orlauskas. Jam vesti protestą scenoje padėjo ir Neringa Nekrašiūtė. Sugiedojus Respublikos himną, minia ėmė skanduoti „Lietuva!“.

„Aš manau, kad šitą mūsų skandavimą Seimas jau išgirdo ir kažkam ten jau viduriuose nelaimė“, – scenoje kalbėjo A. Orlauskas. Maršo dalyviai pasiekė sostinę Policijos departamento atstovas R. Matonis Eltai sakė, kad sostinę pasiekė kolona, sudaryta iš maždaug trijų tūkstančių autotransporto priemonių. Gyventojai maršo dalyvius pasitinka išsirikiavę ant tilto, mojuodami šalies vėliavomis. Miesto prieigose sustoję iš pajūrio bei kitų Lietuvos regionų atvykę „maršo“ dalyviai į Vingio parką, kuriame planuojamas protesto mitingas, nukaks autobusais.

„Jie išlips prie įvažiavimo į Vilnių, sės į autobusus ir autobusai juos atveš visus į renginį, bet kolona pati į miestą nevažiuos“, – Eltai sakė R. Matonis.

Policijos atstovo teigimu, automobilių kolonai judant per visą Lietuvą buvo užfiksuoti trys eismo įvykiai. Vienas iš jų ryte įvyko netoli Klaipėdos, o du – prie Kauno. „Buvo keli eismo įvykiai važiuojant per visą dieną. Prie Klaipėdos ir du prie Kauno, vienas iš jų – techninis. Daugiau kažkokių incidentų nėra didesnių“, – sakė R. Matonis, pažymėdamas, kad šiuo metu policija tvarką užtikrina visame mieste. „Policija yra visame mieste, ne tik Vingio parke, miesto prieigose, prie Baltojo tilto, kur vyksta kiti renginiai“, – sakė R. Matonis.

Vilniaus Vingio parke – pasiruošimas finaliniam renginiui Vingio parke jau ruošiamasi vakare vyksiančiam finaliniam „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginiui. Tam paruošta scena, po truputį renkasi žmonės, viešosios tvarkos užtikrinimui rengiasi policijos pareigūnai. Mieste patruliuos raitoji policija, pareigūnai pėsčiomis, motociklais.

Kolonoje – dar viena avarija R. Matonis pranešė, kad kolonoje įvyko dar viena avarija. Pirminiais duomenimis, 13.15 val. buvo gautas pranešimas, jog kelyje Klaipėda-Kaunas-Vilnius, ties Kaunu (netoli prekybos centro „Mega“) įvyko dviejų automobilių susidūrimas. Pranešėjas policijai teigė, kad moteris blogai jaučiasi, jai prireikė medikų.

Dalyvių koloną Kaune sveikino Pakso pilotuojamas lėktuvas Virš magistralės Kaunas-Vilnius, palaikydami mitingą ir skleisdami baltus dūmus, skrido aviacijos entuziastų, akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“. Vieną iš trijų grupės lėktuvų pilotavo nušalintas prezidentas Rolandas Paksas. Automobilių ir motociklų kolona juda sostinės link, prie jos pakeliui jungsis kiti dalyviai, baikerių klubai. Gyventojai sustoję ant įvairių magistralės tiltų mojuoja maršo dalyviams.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis vidurdienį informavo, kad tuo metu iš visų apskričių buvo susirinkę apie 1800 automobilių. Teigiama, kad Kaune užfiksuota apie 100 transporto priemonių, Panevėžyje – 300. Alytaus atstovė spaudai pranešė, kad iš Alytaus pajudėjo apie 119 automobiliu, autobusas ir apie 20 motociklų. Marijampolės policija teigė, kad jų apskrityje užfiksuota 216 automobilių, 2 autobusai, bei 61 motociklas. Iš viso iš Marijampolės išvažiavo apie 639 žmonės. Teigiama, kad dalyviai nusiteikę draugiškai, incidentų nebuvo kilę.

Mitingo dalyviai renkasi Kaune Šalia Kauno esančiame Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos miestelyje susirinko keli šimtai automobilių ir keliolika motociklininkų. Žmonės savo transportą padabinę Lietuvos, įvairių miestų, Vyčio vėliavomis, šeimų maršo atributika.

Aikštelėje automobilių koloną reguliuoja savanoriai, budi policijos ekipažai. Kalbinti pareigūnai išreiškė susirūpinimą, ar kolonoje pavyks visiems tvarkingai išvažiuoti, jeigu dalyvių bus labai daug. Nemažai žmonių į Vilnių vyksta su mažamečiais vaikais, dalyvių, negalinčių vykti į mitingą savo transportu, laukia keli užsakyti autobusai. Šalia pagrindinių kelių susikirtimų prie Kauno taip pat stovi policijos patrulių ekipažai su įjungtais švyturėliais, laukdami atvykstančių maršo dalyvių automobilių.

Sureagavo Šimašius: Vilnius myli visas šeimas Į „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ akciją feisbuke sureagavo ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. „Pasitinkame Vilniaus svečius. Gero šeštadienio visiems“, – rašė sostinės meras, pasidalinęs švieslentėje užrašytais žodžiais: „Vilnius myli visas šeimas“.

Neišvengta incidentų kelyje Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė Delfi informavo apie susirinkusių automobilių skaičių. Teigiama, kad iš Klaipėdos ryte pajudėjo apie 200 automobilių, Plungės – 75, Gargždų – 50, Kretingos – 72, Palangos – 15, o iš Skuodo – 7. Anot atstovės spaudai, susirinkę žmonės buvo drausmingi, nusiteikę taikiai. Teigiama, kad asmenys laikėsi atstumo, vykdė pareigūnų reikalavimus.

Visgi, maršas neapsėjo be incidentų. A. Grauslienė teigia, kad kolonai važiuojant automagistralėje Klaipėda-Vilnius, ties Vėžaičiais, įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, apie 9.25 val. buvo pranešta, kad susidūrė keturios transporto priemonės. Policija informavo, jog sužalotų asmenų nėra. Palaiko tradicinę šeimą Renginio dalyviai protestuoja prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą. Organizatoriai tvirtina besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai bei socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose.

Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus. Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Vyks ir antimitingai Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu bus rengiamos ir trys akcijos, nukreiptos prieš šį maršą. Vilniaus savivaldybės duomenimis, dvi iš jų vyks prie pėsčiųjų tilto, vedančio į Vingio parką. Vienas leidimas išduotas iki 25 asmenų, kitas – iki penkių asmenų. Didžiausia vadinamojo „Šeimos maršo“ oponentų akcija planuojama prie Baltojo tilto, kur leidimas išduotas iki 100 žmonių. Savivaldybė teigė negalinti atskleisti šių mitingų organizatorių, tačiau, BNS žiniomis, vieną iš jų rengia humoristas Olegas Šurajevas.

Gausios policijos pajėgos Penktadienio popietę surengtoje spaudos konferencijoje Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigė, jog policija yra pasirengusi užtikrinti tvarką. Jis pažymėjo, kad pareigūnai dirbs „draugiškai nusiteikusios policijos principu“, o to paties tikisi ir iš renginio dalyvių. Policija pranešė, kad šeštadienį visoje Lietuvoje ir ypač Vilniuje dirbs sustiprintos policijos pajėgos, į pagalbą bus pasitelkiami ir socialiniai partneriai. Vilniaus miesto savivaldybė leidimą protestui Vingio parke išdavė 7 tūkstančiams žmonių.

Anot policijos generalinio komisaro, jų gali būti ir daugiau. Sostinėje vyks ir keli antimitingai – didžiausias, į kurį turėtų susirinkti apie 100 žmonių, vyks prie Baltojo tilto, du mažesni – Žvėryne prie pėsčiųjų tilto. R. Požėla penktadienį teigė, kad tikisi, jog „negerų dalykų“ pavyks išvengti. Jo teigimu, dirbs uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, kinologai ateis į pagalbą. „Dirbs speciali policijos dialogo grupė. (…) Jų pagrindinis uždavinys – bendrauti su dalyviais, atsakyti į jų klausimus, spręsti klausimus ir deeskaluoti konfliktus, jei tokių kils“, – spaudos konferencijoje teigė R. Požėla.

Policija renginio dalyvių automobilių kolonos nelydės, bet dirbs gausios pajėgos keliuose. Policijos generalinis komisaras teigė, jog koncertinė renginio programa negalima, nebent keli muzikiniai kūriniai tarp kalbų. „Norime atkreipti dėmesį, kad protesto akcijai išduotas tik pačiame Vingio parke, kalbu apie pagrindinį renginį, todėl dalyviai rinksis ir kalbės tik toje vietoje.

Protesto metu neleidžiama koncertinė programa, išskyrus kelis muzikinius kūrinius tarp kalbų. Jei policija matys, kad yra nesilaikoma tam tikrų reikalavimų leidime numatytų, policija turi teisę imtis tam tikrų priemonių – įspėjant organizatorius, kad renginys turiniu pažeidžia nustatytas tvarkas“, – kalbėjo R. Požėla. Jis priminė, kad keliones gyventojams reikėtų planuotis su laiko rezervu, nes kelyje A1 gali tekti laukti spūstyse.

Į pagalbą bus pasitelkiamas ir pasieniečių sraigtasparnis. „Renginiai vyksta specifiniu metu – karantinas nėra atšauktas, tam tikri reikalavimai yra galiojantys. Kiek tik galima policija stebės jų vykdymą. Jei matysime pažeidimus, jie bus fiksuojami“, – anonsavo R. Požėla. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas taip pat akcentavo, kad transporto priemonių srautas Vilniuje šeštadienį bus labai didelis.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e